| wazzup7 a întrebat:

Ajutor! in clasa a 8.a m.am transferat in alta scoala si spre sfarsitul anului am schimbat cateva vorbe cu o fata din alta clasa. Era vesela si zambea cand eram in preajma, cred ca m.a placut, dar a venit vara si n.am mai vorbit deloc. In toamna am intrat la acelasi liceu, dar iar in clase diferite. Am inceput sa vorbim mai mult, totul mergea bine pana cand i.am spus ca un prost ca o plac prin mail. Nu am mai vorbit ceva timp, apoi iar am inceput sa vorbim si intr.un timp parea din nou vesela in preajma mea, iar acum iar nu vorbim( nu suntem certati, doar ca pe mess ea nu prea intra, la liceu nu prea ne vedem.). pe facebook am comentat pe la vreo 2 poze, dar nu a reaction. Chiar nu stiu ce sa fac, am incercat cu alta fata dar nu o pot uita pe eastraight face

4 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Fa-ti timp la scoala sa mai vorbesti cu ea
spune-i ce simiti face to face ca un barbat
nu te jena daca iti place de ea

| mirelushhh a răspuns:

Salut! vorbeste cu ea pur si simplu(trebuie sa iti scoti dubiul asta din cap),daca si ea te place ok, dar daca nu o sa treci peste, iti gasesti repede o iubita...sti cum e, o mana o spala pe alta(o fata tot cu o fata trebuie inlocuita). Sper ca te-am ajutat cat e cat

| cosz3 a răspuns:

Crede'ma ca toate fetele sunt asa. Stiu pentru ca si eu am o problema asemanatoare cu un baiat. Dar daca spui ca si ea te place insemna ca trebuie sa mai incerci. Daca tu chiar ai confirmarea ca si ea te place dar totusi nu vorbeste cu tine, ignor'o. Fetele urasc cand baietii fac asta. Si iti garantez ca ea o sa inceapa dupa sa vorbeasca cu tine. Dar daca totusi nu merge gaseste'ti pe alta, incearca cu altcineva si s-ar putea sa uiti de fata aia. big grin Bafta:*

| wazzup7 explică (pentru cosz3):

Eu nu stiu daca ma place sau nu
am mai ignorat. o odata si ea m. a bagat in seama pana la urma
acum probabil vrea ca eu sa o bag in seama