| Florin6996 a întrebat:

Am 14 ani si sunt obez(1.70 inaltime si 90 kg),faza e ca toti ani astia am reusit sa ascund asta,like la fiecare pereche de blugi care o cumparam ma duceam cu ea la croitor sa mii muleze mai jos,sau la tricouri le purtam mai largi, etc.
Dar acum vreau sa slabesc deoarece nu ma simt bine in corpul meu, si aici intervine problema:
Is clasa a 8-a si nu prea am timp de mine,like am FOARTE mult de invatat cu teze,simulari, evaluare si na, pana si directoarea a zis ca anul asta nu conteaza cum aratam si ca trebuie sa invatam foarte mult.Deci cum as putea sa slabesc fara sa imi stric notele?(adica sa nu mai am timp de invatat), sau sa las pana cand trec evaluarea si dupa o sa am tot timpul la dispozitie?
Numai ca nu imi place ca o sa ajung la liceu si eu o sa fiu gras, si va da-ti seama ca o sa se faca misto de mine.

2 răspunsuri:
| Socke a răspuns:

Nu manca atat de mult.doar invata.

| mtw123 a răspuns:

Cardio si dietă. Scrie pe Youtube cardio si o sa vezi acolo o multime de moduri de a face cardio chiar si fără a merge la sală, desi mi se pare o prostie sa nu mergi pentru că mai mult de 2 ore nu ai ce face si ziua este destul de lunga. Apoi dieta, este cea mai importantă. Renunţă la sucuri, cartofi prăjiţi, dulciuri, pe scurt renunţă la mâncare nesănătoasă. Succes.