| GlamorousGirl111 a întrebat:

Am 14 ani, sunt fata.As vrea sa incep o relatie cu un baiat de 16 ani, care nu mai e virgin. Mi-e cam frica sa nu isi doreasca ceva mai mult de la mine. ce sa fac?

9 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Salut. Se spune ca; Daca vrei sa ai necazuri, du-te dupa un baiat. Tot asa si la tine. Daca vrei sa ai probleme -------dai drumul. De ce ti neaparat? Te mananca? Daca nu te mananca, respectate ca si tanara, ca si om, ca si o fata care stie ce vrea de la viata. Este foarte usor sa o faci. dar, nimic nu se mai intoarce. Parerea mea este sa stai pe fundul tau iar cand te vei hotara intr-adevar sa o faci, nu bate toba, iar acel baiat trebuie sa fie un om deosebit din toate punctele de vedere. Consider ca tu esti un om sensibil un om deosebit, si nu cred ca ti-ar placea ca cineva sa rada de tine si sa te arate cu degetul pe strada. Te rog sa nu te superi pe mine, dar nu fa o prostie ca mai tarziu o sa-ti para rau. Fi tu insuti, Pa

| Hmmmm a răspuns:

Se zice ca cine nu risca nu castiga.
eu zic sa risti, sa incerci sa vezi cum va merge. daca nu vei incerca acum, mai tarziu iti va parea rau ca nu ai riscat, ca nu i-ai dat nici macar o sansa si te vei chinui gandindu-te cum ar fi fost daca i-ai fi acordat acea sansa.
daca nu vrei sa faci sex cu el nu trebuie sa o faci.nu trebuie sa faci niciodata ceva ce nu vrei numai pentru ca il iubesti pe cel de langa tine.in primul rand trebuie sa te respecti pe tine insuti si sa nu faci ceva ce nu iti face bine sa faci.
stai de vorba cu el despre asta. spune-i ca nu te simti pregatita, ca nu vrei sa faci acest pas cu el acum. daca te iubeste te va astepta si va accepta lucrul acesta. te va intelege si nu te va forta sa faci ceva ce nu vrei sa faci.
daca te va obliga sa faci ceva ce tu nu vrei, amenintandu-te ca te paraseste sau in orice alt mod, inseamna ca nu tine la tine indeajuns, ca nu te respecta destul de mult.asta inseamna ca nu te merita si ca relatia voastra nu merge.
nu trebuie sa renunti inante sa incerci.trebuie sa renunti in momentul in care simt ca tie nu iti ma e bine in acea relate.

| shtephie a răspuns:

Daca nu mai e virgin sigur va vrea s'o facetiwinking
Varsta era buna, dar gaseste unul virginwinking

| M.madallina a răspuns:

Te combini cu el dar ii spui de la inceput ca nu vrei mai mult...

Răspuns utilizator avertizat
| gogusamsung a răspuns:

Încearcă să îți vezi lungul nasului și să găsești băieți care mai sunt virgini? Zic și eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, pastreaza-te pentru dupa nunta!
Nu e bine sa-ti incepi relatia de la 14 ani, e o prostie.
Mai ales, cum te lasa parintii sa faci asa ceva?
XXX-ul se face dupa casatorie, in biserica, frumos, dar nu asa...aiurea...si inca cu baieti mai mari ca tine si care nu-s vi>>ini.
Daca vrei sa fii o fata cuminte, pastreaza-te.
Nu o sa-ti fie mai bine daca faci asta, o sa-ti para rau.
Si nu o sa te ia nimeni de nevasta...adica ce o sa spui la sotul tau cand vede ca nu te-a dez>>>>inat?
XXXul este o pierdere de vreme.
Daca nu mai esti vir>>na o sa te faci mai urata, nu mai cresti, o sa apara boli...mai bine ramai asa cum esti.
La 14 ani nu merita, chiar nu... dupa 18 mai zic si eu.
happyhappyhappyhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 13 ani si primul prieten l-am avut la 11 ani el avea 19 si m-am comb cu el si nu era virgin nu conteaza cum daca isi doreste ceva mai mult zi ca sa mai astepte