| xDicsii a întrebat:

Am cautat pe net informatii despre profilul stiintele sociale. Unii spun ca mai bine e sa te duci la filologie si ca stiinte sociale nu ar fi un profil bun.
Avand in vedere faptul ca prima optiune pe care am pus-o a fost stiinte sociale, lucrurile pe care le-am citit m-au cam descurajat.
Voi ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| Sexonfire a răspuns:

Cel mai complex profil este cel de stiinte ale naturii. Ai posibilitatea de a te duce la orice facultate fie ca e litere fie ca e inginerie...cu umanul nu prea ai ce face mai departe happy

| Nu_Are_Nume_Deea_1978 a răspuns:

Eu cred că ştiinţele sociale îţioferă mai multe posibilităţi în continuare. (La facultate)

Înafară de asta, totul stă la latitudinea ta; dacă nu îţi place profilul ales, poţi să te transferi.

Baftă la liceu!

| Cristina0596 a răspuns:

Depinde pe ce vrei sa te axezi mai departe big grin Dupa ce termini stiintele sociale poti sa dai la facultatea de jurnalism, comunicare, relatii publice..etc etc... Dupa ce termini filologia poti sa te duci la facultatea de litere, limbi straine... etc etc happy Nu e chiar asa mare diferenta, doar materiile de teza difera :d

| Lelita a răspuns:

Stai linistita. Cred ca e frumos nu crede in vorbele altora priveste doar inainte.du-te la stiinte sociale si daca nu iti va placea te transferi la filologie. Multa bafta!