| MissGreenDots a întrebat:

Am o problema destul de serioasa. Am aproape 15 ani, 1.66 inaltime si 55 de kg. La picioare nu sunt grasa, insa am sunculite laughing si burtica big grin. Tot timpul am fost asa, am incercat sa numai mananc nesanatos, insa nimic! Sunt la fel ca inainte. Am vrut sa merg la sala, insa am probleme cu inima si am reumatism, si nu pot sa fac efort ca obosesc in cateva secunde sad ce ma sfatuiti sa fac?

3 răspunsuri:
| annkaa a răspuns:

CEauhappy
stai linistita si nu mai tine regimsi chestii din astea...pana la 18ani nu este prea bine sa ti regim si sa nu manancihappyesti in crestere nu mi se pare deloc ca ai fi grasahee hee sunt altii mai rau ca tine si poate nu au nici macar 1.66happy

| Basketball23 a răspuns:

Eu zic ca esti perfecta si pentru varsta si pentru inaltimea ta ...asa ca nu te chinui da e bine sa ai o dieta bogata in legume fructe si proteine.O da si inca un sfat incearca sa inveti sa te simti bine in corpul tau
love strucklove struck:X:*

| dydysweet a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa faci exercitii care sa te oboseasca sunt multe exercitii in care nu trebuie sa depui foarte mult efort si atunci cand nu mai poti te opresti de obicei dimineata este de preferabil sa faci anumite exercitii pentru ca nu ai mancat nimic.nu trebuie sa te abtii de la mancare ci sa stii sa te controlezi. dimineata trebuie sa mananci ceva bogat in vitamine si care sa-ti dea maximul de energie pentru ziua respectiva nu fa greseala sa nu mai mananci dimineata ca asa ai putea avea probleme mult mai grave.deci dimineata dupa ce faci exercitii dupa o ora mananci, dupa ce ai mancat astepta vreo 2 ore si poti sa iei o gustare :un mar, o para, sa fie fruct sau un iaurt da nu din ala din magazin ca acela mai rau iti afce ci un iaurt facut in casa.la amiaza trebuie sa manaci putin din fiecare ca daca te abtii sa nu manaci si tie tie pofta este mai rau pentru ca atunci cand nu mai poti sa te stapanesti ai sa manaci fara sa vrei mai mult. dupa pranz mai asteapta vreo 3 ore si poti sa iei o gustare tot un fruct ceva.la cina trebuie sa mananci ceva usor supa ciorba.este o zicala in care se zice ca dimineata trebuie sa manaci ca un rege la amiaza ca un print si seara ca un cersetor. sper ca ai inteles tot ce tiam spus.incerca! nu ai nimic de pierdut. daca nu functioneaza poti merge la un dictor care sa-ti dea o dieta adecvata.inca un lucru :nu te astepta din primele zile sa vezi rezultate pentru ca nai sa vezi nimic.trebuie sa astepti o perioada si apoi ai sa vezi daac functioneaza sau nu.tot ce ti-am zis a fost pus in practica de cineva apropriat mie si a reusit sa slabeasca.succes.sper ca team putut ajuta.