| aLoneInDark18 a întrebat:

Am o problema, sunt baiat si ma simt foarte incomod in corpul meu, am 16 ani si sunt slab adica nu prea am muschi la maini, cand eram mic nu ma prea deranja dar acum ma simt incomod la scoala, pe strada, oriunde, port tot timpul bluza sau ceva sa nu se vada asa tare, si nu stiu ce sa fac, tata mi-a spus ca de abia cand voi avea 18 ani voi putea merge la sala sau sa practic un sport cand voi avea banii mei deoarece ei nu isi permit, mai fac eu exercitii pe acasa dar nu se prea observa si, imi e greu sa ma obisnuiesc cu corpul meu mai ales ca am peste 1.80 si muschii mainilor mici, ajutor nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| AdmC a răspuns:

Iti recomand sa incerci sa mananci cat mai multe proteine. Multa carne. Pentru a lua in greutate. Daca nu iei in greutate nu o sa ai ce sa lucrezi, neavand masa musculara pe brate din cauza ca te-ai inaltat probabil brusc ai nevoie sa iei in greutate. Altfel nu are rost sa faci exercitii.

| Nemessys a răspuns (pentru AdmC):

Deci prima data trebuie sa se ingrase si dupa sa faca exercitii?

| AdmC a răspuns (pentru Nemessys):

In principiu da. Aveam 56 kg si 1.80 inaltime. Nu se vedea nimic pe mine desi trageam de corp in disperare. Am facut sala timp de 1 luna si am luat pana la 64 (aveam 5 mese bagate in proteine).De acolo totul a inceput sa mearga. Acum am 78 kg.

| AdmC a răspuns (pentru Nemessys):

In cazul lui nu poate face sala dar in schimb poate tine o alimentatie bogata in proteine si sa faca exercitiile de pana acum acasa. Iar in momentul in care incepe sa ia in greutate o sa inceapa sa creasca si ritmul si dificultatea exercitiilor. Iar atunci o sa se vada rezultatele.