| mariamdln a întrebat:

Am o relatie cu un băiat el are 16, eu 15.Ai mei sunt împotriva lui, nici nu mă lasă să mă vad cu el din motive precum:nu e timpul de băieți până la 18 ani.Am incercat sa le explic ca băiatul nu e unul rau ca ne înțelegem bine dar ma tin închisă în casă...Ce ar trebui sa fac?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Macar puscaria e in conditii unde stai. De la 18 ai timp de fwtai angro

| mariamdln explică (pentru mgtow):

Nu e vorba de fwtai?‍♀️

| Andreeush a răspuns:

Mai așteaptă până faci 18, dacă părinții tăi nu îți dau voie să ai iubit nu ai ce să faci.

| Yurisa a răspuns:

Șezi binișor. Probabil nu o să vă țină. Rare sunt relațiile care tin cativa ani de la varsta asta. Ramaneti prieteni deocamdata, nu va grabiti sa incepeti o relatie de pe acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e, dacă ai avut ghinionul sa ai asa părinți.

| lilith16 a răspuns:

Pai depinde, parintii tai iti vor binele si stiu ca nu e ce vrei sa auzi dar poate e mai bine sa ii asculti, la varsta asta relaţiile sunt neserioase si o sa ajungi sa suferi foarte mult (chiar daca e baiat bun, majoritatea caută aceleaşi lucruri) daca as putea sa imi trimit un mesaj pentru mine din trecut mi-as spune sa nu am incredere si nici sa nu ma bag in relaţii chiar daca stiu, e asa de frumos sentimentul ala dar crede-ma, axeaza-te pe tine la varsta asta, descopera-te, fa altceva si într-o zi, cand o sa fii mai mare si o sa vezi cum e sa ti se rupa inima in doua la o varsta frageda (ca si eu am trecut prin asta la varsta ta si sunt si eu fata) si cand vezi ca i-ai oferit ce ai mai bun dar te lasa. sau daca ramai cu el nu o sa rezolvi cu părinţii. daca nu vrei sa ma asculti nici pe mine, spune-le părinţilor tai ca nu mai ai treaba cu el si cand iesi cu el le spui ca iesi cu o prietena, dar asculta-ma, love now, cry later, sper ca te-am ajutat si nu oferi tot, nu o sa fie destul

| KillerJkat a răspuns:

Mama când era tânăra a pățit același lucru acum când sunt mare îmi dau seama mai bine ce s-a întâmplat.cu ea bunica și bunicul ii vroia binele dar ea na ascultat si a fugit de acasă ea a făcut un copil cu el iar el a zis ca a făcut copilul cu altcineva iar el i-a dat bani sa avorteze din păcate (dar bine înțeles ca era copilul lui nu al altcuiva )dar el na crezut-o iar apoi au mai făcut un copil și acela sant eu nu ma bucur așa mult ca sunt fata a unui nemernic care bea in fiecare seara și venea și o bătea pe mama și asta mi-a marcat copilaria...dar ceea ce vreau să-ți explic e ca nu contează cu cine te întâlnești ceea ce nu e bine si e foarte important e sa nu te întorci împotriva părinților tai. exemplu sa fugi de acasă, sa ii judeci la un moment dat ca vai de mine tia stricat viața ca nu tea lăsat sa te întâlnești cu el ..etc înțelegi tu pentru ca dacă mama o asculta atunci pe bunica și bunicu nimic din toate astea nu s-ar fi întâmplat așa ca trebuie sa asculti de părinți tai pentru ca ei vor doar sa aibă grija de tine ..pentru ca dacă nu-l accepta e pentru ca știu ceva de el ce poate tu nu stii așa ca gandeste-te pentru ca in viața asta exista baieti cu caru și mai buni?☺️