| Anonimastilata a întrebat:

de mate (huuh, da..si stiu ca toti o urma, dar eu dau test maine si mnea)
Cum rezolv ex cu siruri? Are cineva un model...un ex facut sauceva timp sa imi explice?
(e cam singura intrebare pecare o pun pentru ca, sincer prefer sa raspund decat sa pun dar in fine)
Dau fundita sa stiti happy

12 răspunsuri:
| liviu890 a răspuns:

Pai e foarte simplu. Pot sa iti explic eu daca vrei. Ce anume nu ai inteles? Sau mai exact ce gen de exercitii cu siruri ai?

| Anonimastilata explică (pentru liviu890):

Pai siruri de numere reale (cele care se bazeaza pe inductie, dar la care ma cam blochez, desi stiu teoria) si cele monotone care m-au traumatizat (ni le-a predat astazi si nu am inteles nimic

| liviu890 a răspuns (pentru Anonimastilata):

Si ce anume trebuie sa calculezi? Sa arati ca sunt divergente/convergente? Sa le calculezi suma? Poti sa imi dai un exemplu de sir? Ai skype sau messanger?

| Anonimastilata explică (pentru liviu890):

Am skype si wap big grin
Mp

| liviu890 a răspuns (pentru Anonimastilata):

Da-mi ID-ul de skype

| Anonimastilata explică (pentru liviu890):

Gata

| liviu890 a răspuns (pentru Anonimastilata):

Gata ce anume?

| liviu890 a răspuns (pentru Anonimastilata):

Nu te-am gasit, cauta tu cool_dude1154 (ID-ul de logare), pe skype ma cheama "Jamal" si am o poza cu bordul unui suzuki gsxr de 600

| Anonimastilata explică (pentru liviu890):

Ti-am trimis mesaje laughing cu numele

| Anonimastilata explică (pentru liviu890):

Eu te-am gasit

| Anonima635426892 a răspuns:

Depinde..sunt in a 6-a..nu stiu daca te pot ajuta

| Anonimastilata explică (pentru Anonima635426892):

Sunt a 9-a, nu cred ca ai cum tongue
esti draguta, mersi mult pentru intentie :*