| HereToHelp123 a întrebat:

Am un sentiment ca...ca nu mai pot.Nu stiu de ce scriu asta aici,poate vreau sa ma descarc laughing Adica, simt asa ca sunt satula de tot si imi vine sa plang laughing Mna...ce pot face sa-mi treaca?

8 răspunsuri:
| Daniellllll1 a răspuns:

Asculta muzica, uita-te la un film, de preferat Hachiko dog story daca vrei sa plangi rolling on the floor

| chitaramea a răspuns:

De fiecate data cand am acest sentiment intodeauna gasesc pe cineva caruia sa ma plang sau cel putin stau mult
la povesti. Povestesc tot ce imi vine in cap si pana la urma ajungem sa radem si sa ne simtim bine si tot ce ma enerva se evapora. Mai sunt si momente in care nu am cu cine vorbi pe moment... mai ales cand ma cert cu sora mea (ea fiind motivul meu de enervare ), iar cum eu vorbesc forte mult cu ea nu am la cine sa apelez. Asa ca dedi suna prostesc sau nu prea ma apuc sa scriu e ca si cum mi.as face un jurnal, insa nu am avut niciodata vreunul. Am inceput multe, toate la nervi si ma calmau si bineinteles ca uitam de ele la fel cum uitam de nervi. Mi se pare cea mai buna solutie sa impartasesti cuiva toate ce te apasa iar apoi te simti ca si cand ar lua acea persoana o parte din povara pe care simti ca o duci. BAFTA!

| StefiChan8D a răspuns:

Fa o lista cu 100 de lucruri care te fac fericita in timp ce asculti melodia preferata. E greu de facut lista, doar ca pe mine m-a facut mai fericita.

| Sasha30 a răspuns:

Te inteleg foarte bine, si eu sunt o plangacioasa. Eu zic sa faci ceva sa te deconecteze de toata energia asta negativa si sa iesi in oras, cu persoanele care te fac fericita happy Mult succes

| Raluca15Elena15 a răspuns:

Tipa. Eu de fel nu plang dar se mai intampla sa se intample! De obicei tip. Tare ma enervez pe cineva si tip. Eu am un frate acasa deci am un cobai.

| fluturasdecatifea a răspuns:

Pai pentru inceput plangi, mult pentru toate luclurile rele, poti sa te uiti la un film la o drama romantica si stai cocotata in pat cu multe servetele, asa o sa te descarci ceea ce este bine, daca ti durerea in tine nu o sa dispara doar o sa te obisnuiesti cu ea si o sa incepi sa o ignori. Dupa ce ai plans ai dormit si te-ai trezit deschide geamu larg, inspira aerul care-ti intra in camera si stai putin acolo pe geam sa te uiti la primul copac inflorit si sa asculti pasarea din pom.Aranjazate,admirate 10 minute in oglinda si iesi afara cu prietenii

| AlexandraArcticMonkeys a răspuns:

Asculta muzica(pe mine ma ajuta f mult)
Si mie mi se intampla.Descarca-te,daca ai o prietena foarte buna care iti e alaturi spune-i ei ce simti, sa poti sa treci peste asta alaturi de ea.Viata merge cu suisuri si coborasuri deci se intampla sa ai si momente proaste.Eu ca sa ma simt mai bine ma descarc(plang) in timp ce ascult rap sau muzica trista

| AnaMaria24112002 a răspuns:

Iesi pentru. cateva ore singura în natura, undeva departe! Plangi, urla, asculta muzica, aminteste-ti lucruri frumoase, ganteste-te la persoane care te fac sa razi, la problemele tale personale! Iar daca te simti tot mai rau fa-i o vizita psihologului! Si eu ma simt la fel! Incerc sa nu afle nimeni de emoțiile mele si incerc sa fiu singura, sa ma pot descarca!