| anonim_4396 a întrebat:

Balul bobocilor la liceul meu s-a anulat din cauza evenimentului neplacut din colectiv. Miss-ul se realiza intr-un loc si after pary in alt loc. Biletul era 15 lei, si in loc sa fie pe 6, adica azi, l-au anulat pana pe 12, si se face doar miss-ul fara after party. Eu am cumparat biletul numai pentru after party si daca s-a si anulat si nu se mai face ceilalti spun ca dau doar 5 lei inapoi. Nu inteleg de ce. In principiu la miss se sta doar 2 ore, si la after party de la 20:00 pana dimineata la 4:00 e ceva timp. Zic ca acolo trebuia sa se dea 10 lei, la after party, sunt si atatea resurse consumate. Nu situ cum sa zic ca imi vreau chiar toti banii inapoi, nu ma intereseaza pe mine ce se face ce nu se face. Eu am platit pentru azi (6), daca s-a anulat ar trebui sa imi primesc toti banii inapoi. Ei mi-au dat ca exemplu ca daca un artist nu poate ajugne la concert bani ide pe bilete nu se dau inapoi, asa toate cluburile ar face asa ca sa le ramana banii lor. Unde as putea merge mai departe? Mi se pare urat ca un om sa se imbogateasca, nu ma pun la 15 lei, poate am si nevoie de ei dar... gestul e mizerabil.

4 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

L-au amânat. Că anularea înseamnă altceva. Iar biletul costă cât un pachet de ţigări. Doamne, ce om zgârcit. laughing))))

Da, gestul e de rahat. "Nu situ cum sa zic ca imi vreau chiar toti banii inapoi" Cu gura zici. Faci cerere, scandal. Îi vei lua înapoi. Dar tu nici nu vrei să te faci de râs şi te descarci pe TPU de pomană.

| Gunoi a răspuns (pentru Gizăz):

Poate a depus plângere la poţitie laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce nu îi dai în judecată? better.

| Pufoseniiee a răspuns:

Eu stiu ca e groaznic ce li s-a intamplat celor din colectiv, dar asta nu inseamna ca trebuie sa strice alde Ponta tot. se pare ca voi v-ati organizat iar ei strica..si in legatura cu banii, gata, asta e, doar nu mori de foame fara ei.bine, unele cazuri da.
Condoleante Colectiv.