| anonim_4396 a întrebat:

am 14 ani si nu am avut niciodata o prietena.

Un amic imi povestea ca nu stiu ce a visat si ca era indragostit si ca a avut o prietena asa si s-a despartit de ea (13-14ani avea el) si imi spunea tu nu prea ai avut ocazia sa simti, nu?

Eu: Nu prea.

As vrea si eu macar o prietena

Dati-mi niste sfaturi, cum sa ma comport, ce saa fac.

Va rog frumos

Aproape toti prietenii mei au avut o prietena

Ma simt aiurea,, nu stiu de ce. de parca mar crede "Gay" ca sa zic asa.

Eram intr-o zi cu alt amic si a venit o fata si vorbea nu stiu ce si el a zis : nu ai ce vb cu asta ca nu prea le are cu fetele sau ceva de genul (cum ca nu as sti sa ma comport)...

Ce ziceti :
1.Sa ma apuc de sala cu un prieten ( sunt in a 8-a)
2.Sa mai slabesc (90kg 1,80 )

Sfaturi, va rog!

3 răspunsuri:
| diana0983 a răspuns:

Pai in primul rand, ar trebui sa slabesti,sa arati mai bine. Nu uita,imagina este foarte importanta in zilele noastre... Ar trebui sa-ti faci curaj, nu ai ce pierde, fii tu,nu incerca sa pari ceva ce nu ai fi, vorbeste normal,ca si cum ai vorbi cu un prieten,gaseste lucrurile pe care le aveti in comun, gen muzica,filme, sport, etc. Nu te lasa descurajat, daca prima nu a fost sa fie cu noroc asta este, vei ramane cu experienta, mai bine decat sa nu incerci deloc. Multa bafta!

| anonim_4396 explică (pentru diana0983):

Mersi mult de sfat, o sa incerc ce mi-ai spus o sa revin cu un raspuns cat de curand pot :d

| diana0983 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai pentru ce, multa bafta!