| ღMadaღ a întrebat:

Buna,am de mers la dentist peste 2 saptamani cam asa si mie foarte foarte foarte foarte foarte frica ce sa fac sa scap de frica asta...mi-e teama de durere nu am mai fost la dentist de 2 ani si ceva` si acum ma supara 2 masele.Si inca ceva daca trebuie sa imi scoata nervul, doare? nu suport durerea. :-ss Hellp! cryingcryingcrying P.S FUNDA!

2 răspunsuri:
| Mandarina888 a răspuns:

In mod normal cu toata tehnologia din ziua de azi si cu anestezic nu ar trebui sa simti nimic! In cazuri de scoatere a nervului ti se da anestezic mai puternic si nu simti nimic, dar de obicei nervul nu se scoate decat in cazurile in care chiar nu se mai poate face nimic! In rest nu are ce sa te doara te anesteziaza local cu spray sau injectie si nu simti absolut nimic, nu are de ce sa iti fie frica! Succes

| Skia a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica, o sa treaca si asta amintesteti ce dureri ingrozitoare ai mai avut. si uite ai trecut peste ele. esti in viata! In plus nu cred ca va durea, eu cand am fost la dentist ultima oara mi-a bagat o injectie dar nu am simtit nimic e ca o ciupitura blanda, dupa care nu mai simti nimic, ca sa iti amorteasca sa nu te doara maseaua, apoi ti-o scoate! Bafta!