| Stephanie20 a întrebat:

Am de povestit. Povestesc pe scurt. M-a cunosc cu un baiat, suntem prieteni apropriati. Si eu demult timp simt alte chestii pentru el. Efectiv lumea spunea ca suntem impreuna, chestii asa ca am 'inscenat' o relatie. In timpul asta lumea s-a prins ca de fapt a fost decat o gluma. Dupa am ajuns la concluzia ca, chiar tinem mai mult unul la altul. El a vorbit cu o prietena si aceasta prietena l-a tras de limba, cum ca si el e indragostit de mine doar ca ii este teama. Este un baiat cuminte, participa la olimpiade, destept. Ii este frica de distanta, ca noi avem distanta si in plus ca el o sa plece din tara definitiv la sfarsitul scolii. Am ramas masca.ii este frica ca o sa ne vedem foooarte rar din cauza plecarii lui si el nu vrea sa sufar. Prietena mea l-a intrebat: ' vrei sau nu '? el a spus: chiar vreau doar ca ma gandesc la ea'. Acest lucru a dat nota ca el e unul din putinii baietii 'speciali'. Intrebarea mea este ce ar trebui sa fac si sa ii dau puterea sa aiba incredere ca totul o sa fie bine? Sa precizez ca niciunul dintre noi nu este major si ca este complicat. Sfaturi...va rog...

Răspuns Câştigător
| Horusss a răspuns:

Daca chiar va placeti distanta nu ar trebui sa fie o piedica pentru voi, daca tu consideri ca el este "special" atunci nu renunta la el, relatile la distanta sunt greu de intretinut si necesita incredere din partea amândurora, eu zic sa il iei la o discutie fata in fata si sa puneti lucrurile la punct.
Sper ca te-am ajutat.

3 răspunsuri:
| AndCat26 a răspuns:

Daca doua persoane ajung sa se iubeasca distanta nu ar trebui sa fie o problema. incercati o relatie, si lasati timpul sa decida pentru voi.

| Stephanie20 explică (pentru AndCat26):

Multumesc frumos