| anonim_4396 a întrebat:

Buna am nevoie urgent de ajutor.Nu stiu ce sa fac mi-au propus 4 baieti sa ne intalnim dintre care 2 sunt colegi.Nu vreau sa ii ransc dar nu stiu ce simt. Fiecare din ei spun cit de tare ma iubesc sun baieti buni si stiu a-si demonstra dragostea dar nu vreau sa ii ransc p nici unul ...Multi mi-au spus ca sa imi ascult inima sa accept propunerea unui baiat care imi place, Dar nu stiu ce simt nu prea inteleg si nu stiu ce sa fac.Nu vreau sa ranesc sentimentele lor mai ales ca imi sunt prieteni apropiati si nu stiu ce s fac.
Va rog sa ma ajutati.DAU FUNDA CELUI CE MA AJUTA )

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

Dacă eşti indecisă înseamnă că-n mod clar nu te interesează niciunul. Când o să-ţi placă realmente de cineva, o să ştii; crede-mă. Nu are rost să accepţi propunerea vreunuia de pomană. Îl vei răni şi vei turna gaz pe foc degeaba. Cel mai uşor e să le spui adevărul şi anume că nu simţi la fel. Se vor supără, probabil unii te vor urî. Dar e spre binele lor şi-ţi vor mulţumi mai târziu. Nu ai cum să nu-i răneşti. E o situaţie de alba-neagra, nu există mijloc.

În plus, la vârsta ta nu există iubire. Doar credeţi că ştiţi ce e aia. Poate ei chiar cred că te iubesc, dar nu. Vor să ţi-o tragă. E o diferenţă.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Programeaza-i ca si la medic si in scurt timp, unul cate unul va renunta, iar tu vei ramane cu o vasta experienta de viata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai trebuie sa stii care tie mai drag. Ori ii refuzi pe toti, ori alegi pe unul. Asta e singura modalitate de a actiona.