| Yoral a întrebat:

am o problema nu mai imi suport viata asta nu mai suport nimic din jur, eu n-am nimic nici prietena nici nimic deci ziceti-mi va rog cum sa ma sinucid pentru ca eu nu gasesc alta solutie! MZ

10 răspunsuri:
| CompleteAndUtter a răspuns:

Bineinteles ca sunt solutii, poate ca nu le vezi acum, dar ele exista. Cat despre sinucidere, nu ai dreptul sa iti iei viata. Gandeste-te doar la partea buna, nu la dezavantaje. Chiar crezi ca esti singura persoana care are probleme? Ca viata tuturor e roz? Ei bine, nu! Daca are face toti ca tine, apare o problema si gata ne omoram, atunci Pamantul ar fi pustiuwinking. Sunt unii care si-ar dori sa traiasca, dar nu au sansa, iar tu ii dai cu piciorul. Cand mai aceasta stare, gandeste-te doar ca altii se afla in situatii mai grave si nu aleg calea usoara, ci infrunta problemele. Sper sa nu iei in deradere tot ce am scris si sa te gandesti mai bine la consecintele sinuciderii.

| AlexyLuvvU a răspuns:

Hey! Calmeaza-te! Sinuciderea nu e cea mai buna alegere.Prin ce treci tu acum am trecut si eu si tot m-am gandit sa ma sinucid dar stii ce? Sunt inca vie pentru ca mi-a venit mintea la cap si am vazut ca atunci cand NU ITI PASA decat de propria persoana si totul din jur te lasa rece e mult mai usor si vezi ca viata poate fi frumoasa cand stii cum sa o traiesti. Gandeste-te inainte sa renunti la ceva ce poate fi minunat

| Broadband a răspuns:

Daca te sinucizi ce rezolvi?
mori si atat.
te duci "pe alta lume" si gata, adio fete, viata, etc
uite asa mor tinerii din cauza unor proaste.
si prostii mai mari se sinucid din cauza lor.
sa ma sinucid din cauza unei fete sau alta prostie?
niciodata

poate sa arate fata aia " irezistibil de frumoasa"
ca tot nu m-as sinucide daca m-ar parasii.

| MMihai a răspuns:

Descarcă gratuit de pe net Open Office și documentația lui, ( în română și în engleză, circa 500 MB ) de pe pagini Open Office.org, cauți cu Google. Instalează softul ( circa 160 MB) și învață să lucrezi cu el. Ai nevoie și de softul Adobe Acrobat Reader sau de altul pentru citit cărți în format electronic. Și pe ăla îl iei gratuit de pe Net. Documentația softurilor din grupa Open Office, o găsești pe Internet. Open Office, este un soft similar cu Office, și poate te descurci mai bine, cu acel soft decât cu Office de la Microsoft, că ăsta are multă documentație gratuită, în română și în engleză.
Oricum cu programul Writer scrii frumos la calculator.
Este mai interesant decât să te sinucizi!

| Alexiyaaaa a răspuns:

Uite la ce concluzie ajung "oamenii" in ziua de astazi...ca cica daca nu ai prietena trebuie sa te sinucizi.straight facestraight facelaughinglaughing
Incearca omule sa te calmezi...nu a venit sfarsitul lumii incatongue.Ai timp sa faci de toatewinking

Doamne.laughinglaughingUnde esti?straight facelaughinglaughinglaughing

| Amaryllis a răspuns:

Hey...nu trebuie sa te sinucizi...si eu trec printr`o perioada foarte grea, am probleme cu familia si cu dragostea si uneori simt ca nu mai rezist, insa incerc. Ai sa vezi, odata, curand va fi soare si in viata ta, iar atunci o sa iti para rau ca te-ai gandit sa te sinucizi. :*:*Bafta

| alaqfqafafas a răspuns:

Frate asta e intrebare? tu esti bolnav mintal sa mor eu.du-te la un control. ceva sigur o sa-ti gaseasca.si daca tu vrei sa te sinucizi treaba ta dar iti sp nu rezolvi nimic prin asta.altii se chinuie sa traiasca si tu...in fine. faci ce vrei...

| BeeFree a răspuns:

Heyhappy nu e cazul sa trecem la gesturi extreme.sa stii ca si eu am trecut prin multe.si am avut unele momente in care aveam impresia ca nimeni nu ma intelege si nu imi ofera sansa sa ma pot elibera de tot ce am pe suflet.dar timpul a trecuthappy si am gasit si eu motive pentru care sa ma bucur.si sincer mi-am dat seama ca pe parcursul vietii pot avea parte de bucurie momente frumoase etchappy dar asta doar daca o sa contribui si eu:X oricumhappy incearca sa vezi si "partea cealalta a strazii"happy

| Raluca7761 a răspuns:

Sa te sinucizi nu e cea mai buna solutie.si daca esti sigur pe tine vei avea si prietena.

| LuLu1234 a răspuns:

Sa te sinucizi nu-i o solutie niciodata. intotdeauna exista solutii. si n-are nimic daca nu ai prietena. daca vrei te pot ajuta. eu vreau sa fiu psiholog si am ajutat mai multa lume cu probleme din astea si erau multumiti dupa. iti las idu meu in caz ca vrei sa te ajut... : purple_puffy