| DeeeaMyhhhaElla a întrebat:

Buna!
Am puroi in gat, am fost la medic si mi-a dat tratament. Puroiul cum o sa dispara? Adica o sa-l inghit, o sa se intample alt ceva, spuneti-mi. Si inca ceva, acesta se transmite? Si daca da, cum?

2 răspunsuri:
| nuarde a răspuns:

Dacă tu ai fost la medic și medicul ți-a zis că tu ai puroi în găt, atunci e clar că ai greșit medicul. Eu îți recomand să mergi la un medic specialist! Eu îți recomand să nu te joci cu asemenea probleme medicale. Cu tratament îți poate trece parțial, dar problema poate persista mocnit, acolo în găt, și ar fi păcat să ajungi să faci cancer în găt doar așa prin simplul fapt ca un medic ți-a zis că ai puroi în găt!

| DeeeaMyhhhaElla explică (pentru nuarde):

Deci... eu am LARINGITA ACUTA si de aceea am puroi in gat. Si n-am mai pomenit si de asta in intrebarea mea pentru ca eu vreau sa stiu cum o sa-mi dispara puroiul din gat ca de laringita acuta stiu ca am.