| blackangel95 a întrebat:

Cand am venit de la balul bobocilor impreuna cu o colega si un coleg si tocmai cand eu cu colega mea am luat-o pe o strada iar colegul nostru pe cealalta a venit o masina de politie nea clansonat si nea facut seamn sa venim. Nea spus ca este politia comunitara de la Orbeasca si intrebat de unde venim i-am sp k de la bal si apoi ne-a pus pe fiecare sa le dam niste date despre noi adica cum ne cheama pe noi pe parinti nostri, ce varsta avem, de unde suntem si la ce liceu invatam. Apoi ne-a intrebat daca s-a intamplat ceva suspect la bal daca sa furat cv sau daca sa luat la bataie cineva.Noi i-am sp k nu s-a intamplat nimic. Dupa aceea a inceput sa certe politisti intre ei (erau 2) ca dc na scris cealalta agenda k trebui sa transcrie iar. Apoi nea spus la revedere si hai ducetiva acasa copii (noi avem 17 respectiv 16 ani) si am plecat. Si am plecat fiecare aksa eu am fost la aceea colega sa dorm k eram din alt sat. Dar eu pricep ce draq vr de la noi si pentru ce ne-au luat datele alea? Si au vreun drept sa ne ia datele asa fara nici un motiv k n.am facut nimic rau? Si oare pentru ce le trebuie si ce vor face cu datele noaste? sau politia locala e mai proasta decat cum spun astia de la tv? vi s-a intamplat freo data asa. Kat mai multe raspunsuri dau funda mareeee!

Răspuns Câştigător
| Lory_1630 a răspuns:

Au dreptul sa va ia datele, pentru ca e politia. Poate ca au aflat ca s-a intamplat vreun incident, si a vrut sa stie ca poate voi ati fot implicati in acel incident.