| blackheart26 a întrebat:

Credeți ca energizantul Monster poate afecta ritmul cardiac și duce la deces? Cunosc o grămada de persoane care consuma acest energizant, chiar zilnic și zic ca le da o stare de bine, din câte am văzut are taurină, am gustat și eu dar nu sunt cel mai mare fan, ce credeți? Am prieteni care consuma zilnic, este ca un fel de obsesie, îți poate înrăutăți sănătatea?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai ei consuma pentru ca "cred" ca ii face sa se simta mai bine si ca nu au energie. Insa energia este mereu prezenta. Daca vrei cu adevarat mai multa energie, incearca lucruri mai naturale, ca ceaiul verde de exemplu. Plus ca este mai mult o moda asta cu energizantele. O prostiewinking

Dar nu, nu poate sa duca la deces daca nu consumi o supra doza sau ceva de genul asta. Si da, poate sa iti inrautateasca sanatatea. Dar consumat in cantitati mici, nu ar trebui sa cauzeze mai nimic.

Este ca o tigare, o fumezi odata, nu mori. Poti sa o fumezi inca odata, nu mori. Daca fumezi 10000 odata, posibil sa mori. Pe langa asta, poate sa duca la alte probleme, ce nu tin neaparat de sanatate, mai mult de psihic, ca... o dependenta de exemplu.

| blackheart26 explică (pentru DoarBogdan):

Consuma cam câte doua doze pe zi! Pentru mine este mult cei drept.

| DoarBogdan a răspuns (pentru blackheart26):

Pai nici nu ar trebui consumat in fiecare zi asa ceva. Pentru ca incet incet, corpul incepe sa se obisnuiasca cu asta si apoi... cand nu o sa mai consume? Ce o sa faca? O sa stea morti in pat pentru ca nu au energie deloc?
Sau mai bine zis, tu de ce vrei sa consumi? Care este adevaratul motiv?

| blackheart26 explică (pentru DoarBogdan):

Eu nu vreau sa consum, vreau sa aflu dacă nu le face rău acest energizant prietenilor mei!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asa incep toate, cu o stare de bine. Apoi, ce-o fi o fi!

| 2420 a răspuns:

Eu unul consum coca cola zero zilnic de peste 14 ani și încă sunt în viață până la 28 de ani cât am în prezent.

Deci nu cred...