| Gigicaroșu a întrebat:

Cum e la filo si ss?
Dacă nu stiu engleza mai deloc, credeti ca m-as descurca? E greu? As putea invata pe parcurs engleza?

Răspuns Câştigător
| Devil21 a răspuns:

Depinde de liceu si de profesorul pe care il ai.
Am fost la filo am avut cate 4 ore de engleză pe săptămână si tot am trecut chiar daca nu ma pricep si nu stiu engleza.
Si pe parcurs poți învăța doar daca iti dai interesul, in clasa nu va sta nimeni dupa tine sa iti explice sau sa insiste asupra lecției doar pentru o persoană
Eu cel putin cu nivelul de engleză pe care il stiam la intrarea in liceu m-am descurcat dar nu pot spune ca a crescut ci a ramas acelasi pentru ca profesorii nu isi mai dau deloc interesul.
De descurcat o sa te descurci dar totul depinde de profesor.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde de nivelul clasei, dacă sunt toți la nivelul tău îți dai seama că nici profesorul n-o să ridice pretenții mari dar dacă ei sunt mai avasanți... na, o să ai ceva de tras. Mai bine mergi la filo decât la ss, măcar te alegi c-o limbă străină învățată cât de cât, de la ss nu ieși c nimic

| Gigicaroșu explică:

Va rog sa zică cineva dacă m as descurca fara sa stiu engleza

| Gigicaroșu explică:

Mersi mult