| anonim_4396 a întrebat:

DIN NOU. laughing
visul meu este de a deveni fotomodel.Dar am auzit ca trebuie sa ai 1.70 -1.80.
eu am 12 ani ( fac 13 in aceasta vara ) si am 1.60. Sunt slaba. POate prea slaba, cica pentru a deveni fotomodel trebuie sa fii slaba, dar eu am deja 40 kg.mama a zis ca am sanse sa ma fac mai inalta de 1.70 pentru ca ma dezvolt pana la 18 ani, deci mai am timp.si cu greutatea spune ca e normala.
voi ce credeti? a zis asa doar ca sa ma fac pe mine sa nu renunt la ideea asta, sau chiar asa e?
poate unora li se pare o intrebare stupida, dar am nevoie de un raspuns.
multumesc frumos. :*

12 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Buna.
Ai doar 13 ani, pana pe la 15-16 o sa mai cresti.
Cat despre greutate, arati foarte binewinking
Si eu eram tot asa, pe la 14 ani aveam vreo 45 kg si vroiam sa ma ingras pentru ca n-aveam ''forme'', iar acum am 17 ani si ma chinui sa dau totu' jos.
Asa se intampla de obicei.
Te ingrasi de pe un an pe altul fara sa-ti dai seama si fara ca tu sa mananci mult!
Pur si simplu pentru ca te dezvolti, esti in crestere.
Daca esti in crestere nu inseamna numai in inaltime, ci si in greutate.
Iar de acum ar trebui sa ai grija de silueta ta, pentru ca vei incepe sa te ingrasi brusc.

Răspuns utilizator avertizat
| ancaval a răspuns:

Ai 13 ani? Stai linistita o sa te faci frumoasa, dar ai timp nu te grabi, inca esti mica.Pana la 18 ani te dezvolti, o sa zici apoi ca esti prea grasa.Asa eram si eu. Si bineinteles o sa cresti in inaltime,o sa te ingrasi,ceva normal,nu te speria, o sa devii femeie adevarata. O sa devii chiar si model daca asta vrei, se poate orice, stai linistita.

Mult succes, numai bine sa ai!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O,daca ma pun pe tine te fac placintalaughing

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru Afghfjhgthgh):

Nu vrei sa fi cat sunt eu

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru Afghfjhgthgh):

Glumeamtongue am 34hee hee bagama la mess genetic.alex

| MauiNight a răspuns:

Ca sa devii un fotomodel, trebuie sa fii frumoasa, sa ai un ten impecabil, nu conteaza inaltimea.
Daca vrei sa devii un model runway, trebuie sa ai cel putin 1.73 cm.
Sa fii un model, nu este asa de usor. Iti trebuie atitudine, respect de sine, e o munca grea si te vei afla printre oameni reci.
Dar nu te baza pe asta, pana cresti continua-ti scoala.

| SyncMasterSA300 a răspuns:

Crezi ca esti unica fetita care vrea sa fie fotomodel? Crede-ma, am vrut si eu sa fiu cosmonaut, insa in viata iti va aparea o noua eventualitate sau altceva, si iti va schimba planurile cu totul.
Esti bravo ca ai un vis, insa asta nu e totul, ar trebui sa mai vezi si tu niste tutoriale pe net despre exercitii pe zi, care te va ajuta sa-ti faci forma perfecta, dar de la inceput iti va fi greu sa te adaptezi.

Sa iti faci un nume este cea mai grea parte, dar si cea mai importanta.

Iti poti face niste poze (Abstracte, naturale, panorama etc.) nu conteaza de ce fel, insa sa fie in construct album (De un gen, o marime ) Si sa le postezi pe un blog, website, retea de socializare.
Stiu ca facebook este un mod bun de a te arata, sincer nu ma folosesc de el, dar pentru tine are fi bun, sa faci grupuri de alea. Mai vezi si niste forumuri etc. O sa vezi ca lumea o sa inceapa sa se intereseze de tine fara ca sa stii.

Dar pana atunci mai este timp, si pentru inceput, cum am mai zis, te ocupi de sine, pentru a ajunge la o forma potrivita.

-Cu respect, Dumitru.

Răspuns utilizator avertizat