| bianca898 a întrebat:

Buna. M-am saturat sa nu am prieteni. In fiecare zi stau degeaba, nu am cu cine vb si ma plictisesc. Mai am totusi cateva persoane pe ici pe colo, dar mhm...nu chiar prieteni, mai mult cunostinte. Ideea este ele ma contacteaza rar si asta mai mult doar pentru a mai iesi la o mica plimbare sau sa imi mai zica asa o chestie ce li s-a intamplat sau nu...Eu cand initiez o conv cu cineva gen vreau sa vb cu orele, nu doar asa o mica chestie asa ca m-am oprit din a initia conv cu acest scop si doar in scopul in care il fac si ele. Rar se ajunge la conv asa spontan, dar mna maxim sa fie de o jum de ora sau o ora(ceea ce mhm..nu prea). Alta problema este cand iesim. Noi nu prea vorbind des sau asa nu le pot considera apropiate si in mare parte ma plictisesc cu ele cand ies si mai mult ele vb, dar nu stiu nu prea ma simt interesata pentru ca efectiv simt ca vb doar din politete ca m-au chemat afara sa nu ne stricam de tot prietenia. Aici ar fi si vina mea putin, dar nu stiu nu ma tot deschide pentru ca am avut mereu asteptari degeaba si simt ca mai mult ies cu mine cand n-au cu cine.Idei?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Idei. Prietenia se cultivă, nu apare brusc și din senin.

| Hyperion7 a răspuns:

Idei...
Ce-ai spune daca am vorbi mai multe în privat, poate devenim prieteniwinkingSerios, de ce nu?
Ce zici?
Daca da…lasă-mi te rog un mesaj pe ig la mihai._. 1829.
Aștept mesajul taaaaau!

| mont a răspuns:

Încearcă sa ai cât mai multe activități/pasiuni comune pentru a putea fi prieten cu cineva. Altfel normal ca subiectele de discuție se epuizeaza repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema sta, cel mai probabil la tine! Cel mai probabil esti introvertita si tinzi sa tii totul inchis in tine, nu te exteriorizezi, vorbesti putin pentru ca ai o stima de sine scazuta si ti se pare ca nu ai ce & despre ce vorbi! Am dreptate?!

Prietenii ADEVARATI! se gasesc cu greu! Deoarece, sunt precum niste comori nepretuite!
O comoara o gasesti cu greu, si pentru a o gasi trebuie sa faci multe sapaturi adanci!
Deci, INCEPE SA SAPI! happy
Stand inchisa in casa & stand inchisa in tine, necomunicand prielnic cu cei din jur, fara sa incerci sa le castigi prietenia, sa-i cunosti si sa te cunoasca, e aproape imposibil sa obtii ce doresti!
Deci, din nou, IESI LA SAPAT! happy

Am mai zis! "Comorile" le gasesti cu greu! DAR NU IMPOSIBIL! Trebuie sa sapi mult si adanc in sufletul omului pentru a ajunge la comoara! Sa o cunosti! Apoi sa o gasesti, si abia apoi sa o pastrezi! Problema e ca tu nici nu pornesti in cautare, dar vrei sa gasesti!

Spor in a gasi comori! happy

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Dacă ele te vad ca pe ultima opțiune clar nu îți mai sunt prietene asa ca ieșind cu ele doar le dai satisfacția aceea cum ca te au la degetul lor mic.
Încearcă să petreci timp cu tine o sa te ajute mai mult, iar mai apoi Încearcă sa cunoști oameni noi care îți pot deveni apropiați / prieteni.