| anonim_4396 a întrebat:

Mi-e rusine sa va zic ceea ce vreau! Pai sa incep : In leg. cu parintii. Fac 1 min pan la scoala, dar mama vream ereu sa ma insoteasca si mi-e rusine, deoarece altii copii din cls stau al real si merg pe jos pana la scoala nr. 37(acolo invat). Daca vreau sa ies afara mama nu ma prea lasa - spre ex. in curtea scolii. Ma mai lasa, dar rar - ii e frica. Cum as putea sa-i dau mai multa incredere? Acord fundoi big grin

4 răspunsuri:
| BlackVeil a răspuns:

De ce sa fie o rusine? Cred ca colegiilor tai le este ciuda ca tu ai o mama asa de iubitoare!
Pe mine mama m-a insotit la scoala pana la varsta de 15 ani! Poti totusi sa-i zici ca ai crescut, si ca ai nevoie de putina libertate!

| timeea7 a răspuns:

Pai nu ai specificat cati ani aibatting eyelashes

ii poti explica ca esti destul de mare sa mergi singura la scoala, spune`i ca o sa fii atenta si cuminte.thinking

explica`i ca esti destul de mare sa-ti porti singura de griji in unele situatii.happy

sper ca te-am ajutat.thinking

big grin

| DenisSa_6267 a răspuns:

Pai vorbeste cu ea si explica-i ca ai o varsta [sper ca o ai laughing]
Si ca nici-un coleg de-al tau nu mai merge la scoala insotit,
Roag-o sa te lase o saptamana sa mergi singura si daca ti se intampla ceva nu-i mai zici nimic in legatura cu insotitulm,
Dardaca totul e ok sa ti mai acorde si tie putina "libertate".

| Deidara554 a răspuns:

Uite... Poate o sa ti se para absurd, dar asa am procedat si eu(chiar daca nu am mai spus la nimeni).:
Am economisit bani ceva timp (alocatia), si am luat o prietena si am mers la cumparaturi, apoi la ea acasa, in seara aia am dormit la ea, si dimineata m-am intors acasa (cu cadouri si pentru mama). si i-am spus "Uite, acum poti sa ai incredere in mine!", si de atunci chiar arehappy. Evident, tu poti sa decurgi si la alte masuriwinking. In caz ca vrei sa folosesti ideea mea, te astept la mine acasa(mi-ar placea un shoppinnglaughing)