| Tricksy a întrebat:

Nu ma pot intelege cu mama mea. Eu de mica stau la bunici si cand trec pe la parintii stau cam 1-2 pe zi sau nici atat (parintii si bunicii in cartiere alaturate). Iar atunci cand stau la mama nu face decat sa ma critice: nu ii place cum ma imbrac(sunt mai baietoasa de felul meu si nu-mi place sa port fuste, rochite si tocuri de 15 cm cum vrea ea), nu iiplace stilul de muzica pe care il ascult (ea asculta comerciale, iar eu rock, metal, rap), mereu imi critica prietenii( da amprieteni chiar decenti: nu fumeaza, nu se drogheaza, nu beau, nu stau in oras pana a doua zi dimineata). Si stiu ca si eu sunt incapatanata si nu vreau sa fiu prietena cu ea si i-am spus ca decat sa stau cu ea si sa ma critica non-stop mai bine stau la bunica care ma accepta asa cum sunt. Dar nu a incetat sa ma critice si asta ma doare cel mai tare pentru caeu sunt total diferita de ceea ce vrea ea sa fiu. Ce as putea face sa nu ma mai critice daca nici daca i-am spus asta nu a incetat? Mentionez ca am 15 ani.

2 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Hei ^^ mama ta probabil nu-si da seama ca ai crescut, ca ai propria ta personalitate, ai dreptul sa iei singura unele decizii in ceea ce priveste stilul vestimentar, prietenii, muzica pe care o asculti, crezand ca toate astea te influenteaza gresit. Cel mai bine ar fi sa ii explici ca esti destul de mare acum sa decizi singura unele lucruri.

| LittleLady a răspuns:

Mamele noastre isi fac griji din orice. Vreau sa merg la prietena mea din alta localitate si cred ca nu va lasa deoarece nu am transport sigur.De parca ar fi asa riscant sa merg cu massaro.Nu stiu ce gandeste dar ea face si zice totul doar pentru a ma proteja, stiu asta dar uneori vreau si eu putina libertate; vreau sa fiu eu si prietenii mei, cand deodata apare ea.:/
Uneori e irascibila daar o inteleg.Sunt momente in care nu ne intelegem absolut deloc, dar de asemenea sunt si momente in care parca suntem cele mai bune prietene, pana apare ceva si totul se duce de rapa.Asa e mereu.Intreab-o de ce o deranjeaza tot ce faci tu? Daca tie asta iti place asta faci.NU?