| Cega_Erica_1997 a întrebat:

Poza mea cea de profil de pe TPU este veche. Oricum nu conteaza asta. Este de 3 ani. Am o intrebare... imi place de un baiat din iarna trecuta. E in clasa cu mine. Suntem a 7 -a. In a 6 lui i-a placut de mine. El stie ca il plac. Acum 3-4 luni se purta frumo cu mine. Vorbeam, radeam, ma impingea mereu, se juca cu mine, etc. Dar de un timp se poarta urat. Vorbeste urat, ma face geloasa. Dar si eu il fac. Ma priveste mai mereu. La ora ma striga Erica... cateodata ma face proasta. Cateodata se poarta frumos. Vorbeste cu mine, radem iar. Ce sa fac? Nu pot sa il uit. Cum sa ma comport cu el? Prietena mea l-a intrebat daca ma place. Si el a zis ca da. Dar in gluma cred ca a zis. Ce sa fac? Mereu se aseaza langa mine si zice: ma mai iubesti, pune mana pe mana mea. Aproape ca toaa scoala stie ca il plac. Ce sa ma mai fac? Eu il injur mai mereu. Ce sa ii zic? Ma place? Mereu pe facebook apare invizibil. Cum sa ma comport cu el. Ce sa fac? Ajutor. Fundita + vot. Cel cu cel mai mare raspuns. Ser sa ma intelegeti

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Ceea ce povestesti nu arata ca si cum te-ar placea si ar vrea sa fie intr-o relatie cu tine. As crede mai degraba ca ii place situatia de "cuceritor" al tau si isi cam bate joc, arata ce mare barbat este el. Chiar daca veti fi impreuna, va veti certa mereu. Nu te supara ca ti-o spun asa direct, dar sunteti amandoi imaturi, chiar pentru varsta voastra. Eu la varsta voastra am avut o relatie frumoasa. Ne intelegeam bine, faceam multe impreuna. Nu a tinut mult, dupa cateva luni a vrut altceva, dar cat a fost, a fost frumos.
Parerea mea este ca ar trebui sa incerci sa il uiti. Concentreaza-te pe scoala, pe prietenele tale, pe ceea ce iti place sa faci. Pe el incepi incetul cu incetul sa il ignori. Daca nu ii mai dai atentie, partea neplacuta a comportarii lui se va atenua, iar daca observa ce se intampla si este interesat de tine va incerca sa se poarte mai bine ca sa te recucereasca. Dar nu cred. Vine acum vacanta si vei avea posibilitatea sa te gandesti mai putin la el si sa ti-l scoti din suflet.

| Cega_Erica_1997 explică (pentru SkyPilot):

Multumesc. Asa o sa fac. Mai astept cateva raspunsuri si o sa iti dau funda. Sincer sa iti spun am 14 ani. Am mai avut relatii dar mi-au mers.

5 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Sfinte doamne... ma faci sa devin religios... cata depravare rolling on the floor
in loc sa te ocupi de asta mai bine te-ai concentra pe invatat. ca maine poimaine vine bacu si parca vad ca faci si tu parte din aia 40 50% care pica.

fii directa cu el. intreaba-l daca vrea sa iti fie prieten daca nu... asta e.

| Lothar a răspuns:

Relatiile la varsta ta dureaza cam doua saptamani, daca vrei asa ceva si n ai ce face acasa, te duci la el si ii spui ca il placi, si "ma lasi sa te pup pe bot?"
Daca vrea atunci te place si el

| Cega_Erica_1997 explică (pentru Lothar):

Mar face de rusine daca i-as spune asta. Ar spune la toti copii

| Lothar a răspuns:

Daca ar spune la toti copiii atunci e un om de nimic care nu merita nici cea mai mica atentie