| danasivali a întrebat:

scoala a organizat o excursie pentru premianti. Printre acestia m-am aflat si eu. Mama mea i-a spus doamnei diriginte ca ma duc, dar apoi m-am razgandit si am mintit-o pe doamna ca nu mai sunt acasa si ca nu pot sa vin.Problema este ca mama i-a spus doamnei diriginte ca eu nu mai vreau sa,, vin acasa,,. Acum am intrebat celelalte colege si mi-au spus ca s-a suparat pe mine. Cand voi incepe scoala presupun ca o sa ma intrebe de ce nu am mai vrut sa vin in excursie. Deci ce o sa fac, ce o sa-i spun? Cum o sa scap din aceasta problema? Ideii?

3 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Spune-i adevarul, oricum stie deja ca ai mintit. Daca inventezi vreo scuza atunci nu o sa faci decat mai mult rau... S-a suparat pentru ca ai mintit. Daca o sa minti iar atunci o sa se supere si mai tare.

Fii sincera si spune-i adevarul. O sa-i treaca dupa ceva timp.

Bafta!

| iSwag a răspuns:

Spune-i ca nu ai mai vrut sa te duci in excursie si gata.

| ThePuffy a răspuns:

Spune-i pur si simplu ca nu ai vrut sa mergi. Mare lucru, se supara un profesor pe tine, ii trece pana moare.