| JustMusic a întrebat:

stiu ca e intrebare cam idoata dar o pun, o colega vrea sa ii imprumut niste cercei pentru un botez, faza e ca acei cercei sunt primiti de la tata drept cadou de ziua mea, si am o frica in mine ca o sa ii piarda.Ce sa fac nu vreau sa o supar findca e o prietena buna.

3 răspunsuri:
| JustMusic explică:

Mersi de raspunsuri, trebuie sa invat sa spun nu si s anul ma gandesc la cum se simte acea persoana. Oricum o sa ii duc alti cercei niste tinichele care tot au bile negre si o sai sic eu ceva cu cercei astia care ii vrea dansa.

| mixxjim a răspuns:

Poti sa ii spui ca nu mai gasesti un cercel sau ii spui simplu ca nu-ti dau voie ai tai sa-i imprumuti. in plus, chestiile de genul asta, care vin in contact direct cu pielea, nici nu se imprumuta, ca se pot transmite boli de piele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa am facut si eu si peste o saptamana a venit fata cu "Fataaa,imi pare foarte rau, nici nu stiu cum s-a intamplat, dar un cercel s-a rupt!".
Da, sigur, ii parea rau pe dracu'...
Nu da niciodata cu imprumut un lucru foarte important pentru tine sau de valoare in orice caz.Iti va parea rau.