| MyLoLiPoP a întrebat:

Sunt clasa 10 -a. Anul acesta s-a mutat o colega cu noi in clasa. Vorbim, ne intlegem foarte bine. Ieri i-am spus ca o plac. Ea place pe alt baiat. Dupa ce i-am spus ca o plac, ea a izbucnit in plans spunand-umi ca nu poate avea o relatie, nu e pregatita, cu baiatul ala a fost in jur de 5 luni, iar eu chiar o plac Chiar nu stiu ce sa fac. Sa o las in pace? Imi spunea ca de fiecare data cand o complimentam, ea tremura de emotie. Ea a spus ca nu stie ce simte pentru mine. E mi-a dat de inteles dupa ce ne-am tinut de mana. Nici nu stiu ce e in mintea mea. Va rog sa nu va bateti joc, gen,, Copile eu la anii tai invatam carte,,

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Sincer,eu chiar invatam carte la anii tai,dar problema ta e alta,nu teoria si cicaleala iti lipsesc acum!
happy
Fata de care iti place asa mult,probabil acum a iesit din relatia cu respectivul si se simte ranita,o sensibilizeaza tot ce poate sa-i aminteasca de el si tot ce-i atinge sufletul.
Tu,placand-o, ai emotionat-o si situatia a bulversat-o, dar mi-e teama sa nu devii prietenul ei de incredere care o va ajuta sa treaca peste despartirea care o doare si atat!
Pentru ca oricat de vulnerabila ar parea, ea alta privire vrea sa intalneasca si alte maini sa-i tina mainile, tu joci rolul unui inlocuitor.Placut,reconfortant,dar inlocuitor.
Daca ti-a spus ca nu e pregatita de o noua relatie, da-i timp.Las-o sa se vindece,sa isi inchida ranile si poate ca te va privi cu alti ochi si cu acel interes pe care ti-l doresti tu.
Nu prea ai ce face in situatia asta,decat sa ramai acelasi, fara sa insisti prea mult.
Nu o lasa in pace, inca, ai doar rabdare, avand constant comportamentul pe care il accepta ea.Va intelegeti bine, e un avantaj, de ce sa-l pierzi?
Ramai aproape si ai rabdare.
Dar nu foarte aproape.
Poate ca vei avea noroc si ti-o doresc!

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu stiu de ce trebuie sa fie un lucru rau sa inveti carte. Tine fata de mana cat poti, nu o mai intreba prostii si mergi cu ea cat mai des la o plimbare prin oras, parc, la un film, spectacol etc.

| MyLoLiPoP explică (pentru neutrino):

Nu am spus ca e un lucru rau, chiar imi place sa invat si sa citesc. Dar unele persoane te cam iau peste picior.

| Green66 a răspuns:

Gâdil-o gâdil-o n-o lăsa!

| Wihox a răspuns:

Eu la anii tai invatam carti nu carte.

| Wihox a răspuns:

Eu ti-as sugera sa continui. Pare o fata vulnerabila deci poti sa porfiti de asta laughing

| Ammy2001 a răspuns:

Nu o mai stresa. Fata nu stie acum daca sa mai aiba sau nu incredere in cineva. Din ce zici tu reiese ca a fost cu acel baiat 5 luni si poate ea chiar l-a iubit. Daca e pregatita se va gandi si iti va da un raspuns. A zis ca nu stie. Las-o in lumea ei deocamdata. Bafta!