| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Știu ca întrebarea ar putea fi stupida, dar e f important pentru mine. Deci eram cu crushul meu și cu un prieten de al lui. Ei mi-au zis o gluma pe care nu am inteles-o, ca răspuns am ras și ei nu si-au dat seama ca nu am înțeles. Gluma e următoarea: "Vorbești engleza? Hai sa iti zic o gluma: Ardeal". Îmi poate explica și mie cineva ce e asa amuzant și care e poanta? (Scuze dacă am pus categoria gresit)

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

De ce nu ai intrebat pe moment? Nu e nimic gresit in a admite uneori ca nu te-ai prins la glume.

| cnv2829 a răspuns (pentru dullcat):

Ei sunt asa, mai mistocari, daca intelegi ce zic

| cnv2829 a răspuns:

Cred ca nu ai inteles