| alalaltbx a întrebat:

am o problema mare legata de prietena mea. Nu stiu ce sa mai fac, daca sa mai am sau nu incredere in ea.
Acum 2 saptamani, ea s-a integrat intr-un alt grup, relativ ok. A inceput sa ii placa de un baiat de acolo. Dupa o saptamana, m-a integrat si pe mine. Iar dupa ce, ne-am integrat si noi, a inceput sa imi zica ca eu incerc sa ma dau la baiatul de care ei ii place, spune sa nu mai stau pe langa el sau sa nu mai vin in acel grup, eventual sa nu mai stu cu ei DELOC! A inceput sa ma minta si sa fe tot mai falsa, ma c-am foloseste.
Eu nici macar nu il plac pe acel baiat, ideea e ca s-a schimbat de cand il place pe tipul respectiv. Ma lasa balta, nu mai sta cu mine afara. Practic, nu mai are incredere in mine, se simte aamenintata de mine si eu am incercat sa ii explic ca nu are de ce! Ea o tine tot pe a ei. Este vara si vreau si eu sa petrec mai mult timp cu ea. Ce ziceti sa mai fiu prietena cu ea sau sa o las in pace. P.s De la un timp ma foloseste ca sa isi cumpere haine ca sa se dea mare in fata baiatului de care ii place! Iese cu mine, maxim de 3-4 ori pe saptamana. Nu mai am incredere in ea, a inceput sa ma barfeasca.
Astept raspunsuri serioase.
Fundaaa celui mai bun raspunss

Răspuns Câştigător
| Genessis a răspuns:

Cred ca daca ar fi prietena ta adevarata nu s-ar comporta asa. Nimeni nu poseda pe nimeni, nimeni nu apartine nimanui. Chiar daca ti-ar placea de el, nu e nimic gresit in asta. Nu poti sa alegi de cine sa te indragostesti, nu poti sa schimbi faptul ca o persoana este sau nu este indragostita de tine. Fiecare e diferit, tu ai ceva ce ea nu are, ea are ceva ce tu nu ai. Probabil ca asta l-a atras pe el. Ii poti explica toate astea si ii poti spune ca greseste foarte mult comportandu-se asa, prietenia voastra incet-incet se compromite. La urma urmei nu ai intentionat nimic, ei doi nu aveau o relatie ca sa zici ca ai intervenit tu in relatia lor. Totul s-a intamplat spontan. Este un act plin de egoism ceea ce face ea, iar o prietena adevarata nu ar face asta, parerea mea.

1 răspuns: