| tania_5982 a întrebat:

TPU! Am si eu nevoie de un sfat si am nevoie sa ma ajutati, va rog. Iata despre ce este vorba:

Imi place un baiat. Mult. E cu mine la scoala, la acelasi etaj, pe accelasi palier, dar in clase diferite. eu il stiu de vreo doi ani din afara scolii, dar de vreo 6 luni imi place de el. Sunt prietena cu colegele lui si ele stiu despre asta. L-a placut o colega si tot incercand sa-i spun respectivului ca ea il place, mi-am dat seama ca nu e ea singura care il place. Recent, colegele lui i-au spus ca eu il plac, dar au inceput sa faca niste faze pe care le mai vazusem atunci cand colega mea il placea si tot o minteau ca are prietena sau ceva de genul. Eu simt ca ele mint. Intrebarea este:
1. Sa vb. eu cu el si am confirmarea ca nu ma place chiar de la el?
sau
2. Sa las lucrurile asa si sa trec mai departe?

Eu simt sa fac varianta 1. Voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| HateMyLife a răspuns:

1)cel mai bine e sa iti spuna tie in fata pentru ca daca e sa intrebe altcineva pentru tine e posibil sa nu zica adevarulsi asa sa te convingi tu singura
2)NUUU.in niciun caz

4 răspunsuri:
| zamolczezingri31 a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu faci nici un pas pana cand nu exersezi acasa, doar tu cu tine insati, in fata unei oglinzi si cu trei lumanari sfintite, doar de la biserica, timp de 13 zile. Zilnic,dupa ce te scoli,dimineata si seara inainte de a te baga in pat pentru somnic pufos si dulce. Aprinzi cele trei lumanari,in timp ce reciti cu sufletul,mintea,inima si gura,un TATAL NOSTRU. Apoi,stai in fata oglinzii si te privesti insistent in ochi si te intrebi:Oare il iubesc pe X,sau,Oare imi place atat de mult Y,incat sa fac sacrificiul de a ma darui lui? Oare sa fac eu primul pas si sa vorbesc cu el? Dar el? Oare tine macar la mine? Dar oare lui ii place de mine atat de mult,incat sa nu-mi ceara din prima sa facem sex?
Ce sa fac Doamne? Inger, Ingerasul meu, Ce mi te-a dat Dumnezeu! Te rog ajuta-ma, sfauieste-ma, calauzeste-ma.Pentru toate cate le faci pentru mine, iti multumesc. O analiza a unei singure intrebari pe care ti-o pui in fata oglinzii (trebuie sa fie mai mare), trebuie sa dureze minim 13', ca sa aiba efect.Vei constata, ca dupa ce trec cele 13 zile, vei gasi raspunsurile la intrebarile toate. Si inca un sfat. Cauta ca de astazi nainte sa nu mai spui prietenilor si colegilor si vecinilor ceea ce ai pe suflet si ceea ce te doare, ca sa nu fi barfita si "intepata" mai tarziu de catre ei sau ele.Cu respect pentru frumusetea ta si suferinta ta.

| FetitzaRebelaa a răspuns:

Deci eu te-as sfatuii sa vorbesti cu el, deoarece doar el iti poate spune adevarul, nu colegele tale.

| miculina a răspuns:

Avand in vedere ca sti cum reactioneaza cand afla ca unei fete ii place de el ar trebui sa nu l mai intrebi pentru ca se pare ca baiatul nu este interesat dar daca tu simti ca asa ar trebui ar trebui sa te asculti pe tine nu sa ne intrebi pe noi ...asa este o decizie care trebuie luata numai de tine si sa ti asculti gandurile ( eu asa as face )

| tania_5982 explică (pentru miculina):

Da, dar eu pe el il stiu de mult, ne spunem niste lucruri, colega mea care l-a placut nici nu stia care e numele lui de familie. In plus, eu cred ca ma place, macar putin. Cand ne salutam, imi mai spune in gluma:,, Ce faci, iubita?", iar eu raspund mereu:,, Ai vrea tu!". Dupa care el imi spune:,, Poate".