| anonim_4396 a întrebat:

de ceva timp cand imi vad fostul prieten încep să tremur si sa imi fie greu sa respir. Stie cineva de ce? Tin sa mentionez ca de obicei nici nu pot sta in picioare si ma asez pe jos. Pot sa ies din zona unde vede el pentru ca de multe ori eu nu ma pot abtine sa nu ii zic nimic si pot sa merg pana ce nu il mai vad. Dar cand in vad mi se înmoaie picioarele. Vorbesc cu el 10 secunde sau cu un amic ce e cu el si în câteva secunde încep să îmi tremure picioarele. Stiu ca de obicei asta se intampla de la un șoc puternic. Dar e un om totusi...

12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Propunere: fă-ți un alt amic și inevitabil ex-ul devine neglijabil

| Hehdhdjeheh a răspuns (pentru sierra1):

Am incercat dar tot nu îl pot uita. De vreo 8 luni mai exact

| sierra1 a răspuns (pentru Hehdhdjeheh):

Ai un amic bun, dar bun de tot?

| Hehdhdjeheh a răspuns (pentru sierra1):

Da. Bine de obicei eu ies in grup

| sierra1 a răspuns (pentru Hehdhdjeheh):

Dacă așa te manifești având un alt amic, atunci amicul tău e doar de formă

| Hehdhdjeheh a răspuns (pentru sierra1):

Evit sa stau decat cu un băiat pentru ca am incercat asa si băiatul ăla a inteles gresit. Si nu vreau relație. Am intr-adevar un amic bun cu care vb si la telefon si stam in aceleasi grup. Dar el face mișto de mine ca, cum am fost cu el (fostul ) ca e urat ca e gras ca e mrg il face in toate felurile. Azi era sa imi dea cu sticla În cap cand i-am zis ceva de el ca am plecat singuri sa luam ceva de băut.

| sierra1 a răspuns (pentru Hehdhdjeheh):

"Si nu vreau relație" = ok, atunci rămăi cu ficțiunile tale dar nu te mai plânge

| Hehdhdjeheh a răspuns (pentru sierra1):

Nu vreau relație pentru ca ultimul băiat cu care am fost a suferit foarte mult si eu nu simțeam nimic. Si nu vreau sa mai sufere nimeni din cauza mea. Nu e o ficțiune pur si simplu am pus intrebarea ca sa raspunda cineva care stie aproximativ nu cineva care mai are putin si imi zice foloseste un băiat ca sa nu te mai gândesti la el...

| sierra1 a răspuns (pentru Hehdhdjeheh):

"ltimul băiat cu care am fost a suferit foarte mult si eu nu simțeam nimic"

interesant, poți detalia?

| Sofer a răspuns:

Încă mai ți la el. Trebuie sa treci peste.

| Felissa13Eden a răspuns:

Ori ai tinut mult la el, ori te-a ranit groaznic si inca ai traume

| Hehdhdjeheh a răspuns (pentru Felissa13Eden):

Cred ca amândouă de fapt