| WeakSide a întrebat:

Astăzi am primit numărul de telefon al antrenorului de la FC Argeș la grupa 2003, dar nu pot sa mă duc fiindca sunt fricos și mi-e frică să nu râdă de mine, eu in sinea mea imi doresc asta, dar parca mă oprește ceva, nu cred ca aveti cum sa mă ajutați, dar totusi am zis să văd ce credeti.

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

Dacă vrei cu adevărat, poți. Îți iei inima în dinți și suni, oricum nu te cunoaște, n-ar avea de ce să râdă de tine, primește zeci de astfel de telefoane probabil. Dacă ești timid și te pierzi ușor, scrie tot ce vrei să spui/întrebi pe o hârtie, de la ''Bună ziua, mă scuzați că vă deranjez, mă numesc X și aș dori bla-bla'' și până la final; în felul ăsta îți va fi mai comod, n-ai să te bâlbâi și n-o să uiți ce ai de zis. Eu așa procedam când aveam de dat telefoane importante și mi-era să nu mă zăpăcească emoțiile.
Cum spuneam, dacă îți dorești asta, trebuie să încerci, talentul nu e ca brânza, nu miroase ca s-o simtă antrenorii de la distanță, tu trebuie să le atragi atenția. Succes! Nu lăsa timiditatea și nesiguranța să stea în calea visurilor tale!

| WeakSide explică (pentru Raven):

Mă stie fiindcă am mai fost la fotbal si antrena o altă echipă.

| Raven a răspuns (pentru WeakSide):

Cu atât mai mult, dacă te știe, n-ar trebui să te simți intimidat, bănuiesc că ai talent, altfel nu te apucai de asta.

| WeakSide explică (pentru Raven):

E o pasiune, am mai facut in trecut si acum din cauza trecutului nu mai pot să merg.

6 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica de nimic trebuie doar sa iti faci curaj si sa suni deoarece nu ai nimic de pierdut.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu are importanta ce credem noi, ca oricum nu te putem ajuta cu nimic, daca tu nu vrei sa suni sau sa mergi la o examinare.
In viata pierzi enorm prin neprezentare si asta este din cauza prostiei, nu a nestiintei, eliminandu-ti orice sansa la succes sau la o viata fericita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistit, e bucuros sa-ti ia banii si daca nu stii football. happy
Ori sti football si te lupti sa fi remarcat, ori nu stii, si te duci la echipa a 5-a, si dai si bani pentru antrenamente la antrenor happy
Cum e si la academia gheorghe hagi happy