| zuzu_1945 a întrebat:

care ma ajuta si pe mine cu niste sfaturi dau fundita la cel mai bun sfat. stau cu un baiat de 3 luni si imi cere sa fac dragoste cu el si nu stiu ce sa i zic eu nu am facut niciodata asa ceva si imi este frica cryingcryingcryingcrying ca poate dupa ce fac cu el dragoste se desparte de mine e super dragut sa rugat de mine sa stau cu el de mult si nu imi vb urat nu m-am certat cu el deloc dimpotriva am facut atatea greseli si ma iertat de fiecare data. AJUTATI-MA dau funda:-p:-p:-p

7 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Eu personal iti spun sa mai astepti macar o luna.
Nu te grabii.Baietii cand vor ceva de la o fata, nu trage de ea, doar face ce spune fata respectiva, pana cand ajunge la momentul acela...sti tuhappy

Ai grija ce faci.Depinde si de varsta lui si a ta. Daca ai sub 17 ani, nu-ti recomandhappy

baftahappy

| MalynaMagdalena a răspuns:

Parerea mea este sa nu te grabesti.mai tarziu vei regreta.
si eu am avut o relatie de 3 ani si nu m-am culcat cu el desi pare greu de crezut si in final ne-am despartit. daca faceam pasul ala cu el acum regretam amarnic.asa ca traieste. ti viata ca ai timp si de asta.winking funda?batting eyelashes

| Denisa85 a răspuns:

Niciodata nu va fi o MARE problema diferenta de varstastraight face.
Intre mine si sotul meu este o diferenta de 13 ani.
Eu, te sfatuiesc sa ii spui cu frumosul sa mai astepte un pic deoarece esti nepregatita, si sa nu se supere, intr-o relatie trebuie sa fiti intelegatori. Nu sa se termine tot daca nu vrei sa te culci cu el.
Bafta!

| Afdsa a răspuns:

Buna.Deci:
1.) Cati ani ai? Poate lucrul asta nu te intereseaza atat de tare, dar varsta este foarte importanta pentru a incepe viata sexuala. Cel mai indicat este sa incepi de la varsta de +18 ani, pentru ca organismul tau s-a dezvoltat complet.
2.)Daca macar ai peste 16 ani, si vrei neaparat, PROTEJATI-VA, ca doar nu vrei sa apara un bebe peste noapte, asa-i?
3.)Ar trebui sa discuti cu parintii despre asta(mai bine discuti cu mama, ea te intelege mai bine decat tatal). Stiu ca probabil nu vei fi de acord, dar ei te indruma inspre bine, sa nu faci cine stie ce boli, si alte lucruri de genul asta.
4.)Repet:daca vrei sa iti incepi neaparat viata sexuala, trebuie sa fii sigura ca el trebuie sa fie primul. Gandeste-te de 100 de ori inainte sa o faci, ca odata pierduta, virginitatea, nu mai vine inapoi.Pentru o fata virginitatea este foarte importanta.
5.)Gandeste-te, gandeste-te si iar gandeste-te!
Este decizia ta pana la urma, dar eu doar am incercat sa te ajut.
Mult succes! Fundita? tongue

| Deea a răspuns:

Depinde cati ani ai... daca vezi ca insista sa faceti dragoste atunci lasa-l...

| stelutza_9456 a răspuns:

Daca iti este frica spune-i si tu ca nu esti pregatita pentru asta. Daca te iubeste, sigur va intelege si va respecta decizia ta.

| zuzu_1945 explică:

Eu am 16 ani si el are 19 ani