| ilasadrian a întrebat:

Ce credeti daca am 14 ani si sunt gras am si vergeturi pe burta, dar parintii mei vreau sa mergem la mare si imi este rusine sa ma duc pe plaja si sa ma dezbrac.crying ce Parere aveti? sa ma duc sau nu? crying crying crying

8 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Adrian,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| AdrenalinTm a răspuns:

Ba in primul rad e bine ca chiar poti alege daca sa mergi sau nulaughingin al 2lea la 14 ani n-ar trebui sa ai griji denastea laughinglumea oricum nu o sa se uite dupa ce ai u atata timp cat ai sa fi la mare si o sa fie fete

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ar trebuie sa ne luam dupa ce zic toti prostii nu ar iesi nimeni din casa, mai ales zdrentele de oameni care "le stiu pe toate". du-te si distreaza-te si nu mai lua in serios orice rahat mananca lumea.

| asdfcffcvgvv123 a răspuns:

Du-te la mare ..stii lumea nu vine acolo sa se priveasca, lumea vine sa se distreze cam asta e ideea

| bbu2eugen a răspuns:

Du te la mare stai linistit nu te m ai ambala atat pentru grasime stiu ca este aiurea dar asta nu inseamna ca trebuie sa te inchizi in casa. Vacanta placuta! :*

| ILoveHandball a răspuns:

De ce sa iti fie rusine? ....asa esti tu..care e problema cui nu-i place sa nu se uite, nu asculta parerile negative din partea celorlalti pentru ca lumea e rea, mereu comenteaza si mereu vor sa te traga in jos, sfatul meu este sa mergi iar cand te intorci sa-ti pui ambitia si sa slabesti un pic si sa le demonstrezi celor din jurul tau ca tu poti

| mary1990 a răspuns:

Frate, scuze, dar asta ma inerveaza cel mai mult la oameni care critica, atunci cand gandesti ca esti gras gandesti greșit, daca cineva iti spune ca esti gras sau chesti jignitoare gândește-te putin nu persoana care te insulta este de fapt handicapatul, si eu am fost grasa pana intr-o in care un baiat m-a jignit spunându-mi balena nu l-am băgat in seama eu, dar un baiat care era de față i-a spus asa : Înălțimea, greutatea, ani si distanță sunt doar numere si nu trebuie apreciate, de atunci eu si cu acel baiat suntem si acum prieteni, iar el ma împins sa slabesc si sunt bine mersi...frate fa asa : Du-te distreaza-te nu baga pe nimeni in seama decat Simte-te bine si nu te Rușina asa esti tu si trebuie sa fi mândru happy

| JHopeBts a răspuns:

Nu merita sa te superi pentru asta du-te la mare linistit si distreaza-te pentru ca totusi e vacanta, nu trebuie sa ti mereu cont de parerea altora.
Stai linistit nu esti singurul in situatia asta.
Sper ca te-am ajutat >big grin