| Criss1105 a întrebat:

Cum credeti ca poate o simpla cunostinta sa iti devina cel/cea mai bun/a prieten/a? Ce poate face? Dau fuunda! love struck

5 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

In primul rand trebuie sa cunosti foarte bine acea persoana, sa aveti timp sa vorbiti fiecare despre voi. Dar cel mai important lucru este sinceritatea. Daca o persoana este sincera cu tine, atunci sigur vei putea avea incredere in ea si o vei putea numi prieten

| andreeutzaa a răspuns:

Chestiile astea au nevoie de timp. II poti deveni prietena dar cea mai buna prietena e mai dificil.Pentru a te considera asa ar trebui sa aiba multa incredere in tine si sa se bazeze pe tine deci tu sa fi o persoana care ii spune mereu adevarul(si cel neplacut). sa ii fi langa ea cand are nevoie.sa fiti mult timp impreuna, practic sa faci cu ea ce ai face cu propria ta sora.

| Gorgan a răspuns:

Imagineaza-ti momentul in care cel/cea mai bun/a prieten/a iti era doar cunostinta...

| aMaLyA9712 a răspuns:

Pai sa te apropii mai mult de acea pers, sa stai mai mult cu ea, sa va gasiti cat mai multe in comun si daca va intelegeti veti fi cele mai bune prietene
funda:X

| alynutza_4886 a răspuns:

Pai daca este langa tine cand ai nevoie si te ajuta si te intelege