| adriana543768654567895334 a întrebat:

Buna TpU. big hug

1.Cum fac sa pastrez prietenie dintre mine si un baiat care este cel mai bun prieten al meu daca el ma place?
2. Vreau sa nu ma mai placa pentru ca atunci cand nu o sa ma mai placa nu o sa mai vrea sa fim cei mai buni prieteni? Nu? [ asta e pararea mea, spuneti-mi daca gresesc va rog frumos, da fara jigniri ]

MuultuumeesSc foarte frumos>big grin

2 răspunsuri:
| minnieee a răspuns:

E greu sa pastrezi o prietenie cand el este indragostit de tine.Incearca sa te distantezi putin de el,sa nu fii foarte draguta cu el si incearca sa nu vorbesti despre baieti cu el,pentru ca ii va fi ciuda.
Nu prea poti sa faci pe cineva sa te uite,e greu,doar asa daca nu va mai vedeti. Poate daca ii faci conostinta cu vreo fata...
Infine, sper sa nu se strice prietenia dintre voi doi, e pacat.

| mirunix a răspuns:

Ii explici cat de importanta este pentru tine prietenia lui, dar nu vrei nimic mai mult. Ii spui ca nu vrei sa se schimbe nimic intre voi si speri ca si el sa vrea asta, pentru ca nu vrei sa-l pierzi ca prieten. Daca va intelege, inseamna ca tine la tine. Daca nu, atunci nu are rost sa mai fiti prieteni...