| IWannaBeHappy a întrebat:

Daca raman cu o medie neincheiata la o materie pe sem 2, desi o am incheiata pe sem 1, e posibil sa nu intru in bac? App.sunt a 12-a,vreau sa stiu daca e grava problema, daca se poate incheia situatia si fara materia aia.

Răspuns Câştigător
| florinflorescu a răspuns:

Buna, in primul rand ptofesorul este obligat sa incheie media la materia lui, nu exista optiunea sa tr lase cu media neincheiata. in al 2lea rand care e problema de te-a amenintat ca nu iti incheie media? ca sa intri in bac trebuie nu ramai corigent/a sau repent/a. daca nu ai note destule ar putea fi o problema, dar mai ai timp sa fii evaluat/a. daca simti ca face abuz sau presiuni poti face plangere la director si chiar la inspectorat. dar simt ca ai si tu o parte de vina.

| IWannaBeHappy explică (pentru florinflorescu):

Ma refeream la sport, nu am facut nicio ora de sport de la inceputul sem 2, si m-a amenintat ca nu imi incheie media...

| florinflorescu a răspuns (pentru IWannaBeHappy):

De nu ai fost? ai scutiere? sau nu ai avut chef?
daca ai scutire stai relax, daca nu ai te duci si tu cu ceva la el si rezolvi problemawinking
el nu te poate lasa cu situatia neincheiata, dar poate sa iti puna absent la toate orele si atunci o incurci mai rau, cu medie la purtare scazuta, sau altele.

| IWannaBeHappy explică (pentru florinflorescu):

Nu am scutire, pur si simplu nu imi place sportul si nu vreau sa il fac.Cu siguranta nu ii voi duce ceva ca sa rezolv problema, cum ai spus tu, asta se numeste mitalaughing)Nu fac d-astealaughingO sa incerc ca in orele urmatoare pana la sfarsitul lunii mai sa vin cu echipamentlaughingPoate se rezolva problema.Mersii muult!

| florinflorescu a răspuns (pentru IWannaBeHappy):

Ai putea si sa vorbesti cu el, poate intelege... sau te duci sa iti puna 2 note ca sa iti incheie media, succes.