| Anonim20050506 a întrebat:

Bună TPU,de ceva timp mă confrunt cu o așa zisă "problemă".
Câteodată, când mama mea mă trezește și eu am ochii deschiși,e cumva ca și cum corpul meu funcționeaza dar creierul nu, incep să îi spun lucruri fără sens, de exemplu:
Venise intr-o dimineata de la munca și mă trezise, eu eram cu ochii deschisi, in picioare, deci cum ziceam e ca si cum corpul este treaz dar creierul nu si ea mi-a zis ca merge sa doarma si eu am zis: "Unde mergi, la tine acasă sau"?
Sau intr-o noapte pe la ora 1:30 m-am trezit brusc, fara sa realizez,am aprins lumina, cautam ceva urgent prin haine si buzunare, dupa care mama mea venise in camera si am țipat sa ma lase in pace si totul fara sa vreau si nici pana acum nu pot să imi explic de ce.Are cineva de aici vreo idee despre lucrurile astea ciudate? Mulțumesc.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Pare că ti se potrivește ce e aici:

https://www.clinicaoananicolau.ro/somnambulism/