| Marianapopescu a întrebat:

Buna tpu.In ultima vreme parca nu ma mai cunosc,fac numai prostii,nu ascult de nimeni, imi iau lumea in cap.Habar nu am ce se întâmpla cu mine, sunt foarte usor de influențat iar inainte nu eram asa.Stric foarte multi bani,aproape ca părinți mei nu mai înving cu mine.Ce imi recomandați sa fac? Am nevoie de niște sfaturi sa ma maturizez si din ce cauza fac toate astea, ma simt foarte pierdută in lumea asta.

Răspuns Câştigător
| BeckhamRZM a răspuns:

Cred că vârsta e de vină. Ceva trebuie să te fi marcat, sau ceva să te fi deranjat de ai ajuns tu așa. Sunt lucruri care normal nu se spun în mediul online decât pe privat, deci, dacă ai nevoie să vorbești cu cineva, aștept un mesaj în privat. Ai o situație mai delicată, care cere timp și răbdare.

2 răspunsuri:
| crytical a răspuns:

Pai tocmai ai inceput sa te maturizezi. Cu ce altceva te putem ajuta?

| OldSoul a răspuns:

Primul pas spre maturizare l-ai facut, ai coenstentizat nevoia, acum fa o lista cu lucrurile pe care ar trebui sa le faci si pe care nu, si urmeaza intocmai.
Nu incerca sa te maturizezi brusc, dupa vei regreta asta, ia-o treptat.