| anonim_4396 a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu,care inainte sa ne hotaram sa fim impreuna,eram cei mai buni prieteni. Acum totul s-a sfarsit. Imi este greu,eram obisnuita cu el,imi lipseste foarte mult. sad Nu am cu cine sa vorbesc. Chiar nu am,cand te lasa,te lasa toti. Cea mai buna prietena s-a suparat si ea pe mine,m-a lasat balta,si oricum era prea stresant sa tot vorbesc cu ea despre problemele mele. Imi este foarte dor de el,nu stiu cum sa trec peste asta. Stiu ca imi va trece cu timpul,dar pana atunci,eu ce fac? crying Nu ma pot obisnui cu ideea ca nu mai suntem impreuna. Ma simt singura,am tot incercat sa nu arat ca sunt suparata,ca imi este bine. Sa fiu indiferenta, dar in interiorul meu numai eu stiu ce se afla.Nu rezist. Ajutati-ma, va rog! sad

4 răspunsuri:
| MioaraParalescu a răspuns:

Incearca sa iti ocupi timpul cu ceva sa uiti mai repede, uita-te la filme, citeste o carte, mergi la un sport sau ceva.

| Silvia18 a răspuns (pentru MioaraParalescu):

Au trecut aproape 3 saptamani de cand nu mai vorbim, de atunci am citit 5 carti. Stau mai mereu acasa, pentru ca nu am cu cine sa ies, fiecare sunt cu treburile lor. Multumesc oricum! big hug

| MioaraParalescu a răspuns (pentru Silvia18):

O sa fie bine in cele din urma o sa vezi big hug toti avem momente mai grele in viata pe care trebuie sa le depasim happy

| ElenaSA a răspuns:

Chiar daca cea mai buna prietena s-a suparat in mod sigur mai ai cu cine vorbi. Ai si rude si alte prietene, parinti.Incearca sa iesi cu persoanele cunoscute, sa va plimbati, sa faci sport, incearca sa faci lucruri care-ti plac. Timpul va trece, iar sufletul se va vindeca, iar apoi va fi gata pentru o noua relatie.