| iiBeiibiiy a întrebat:

Ne poate influenta vremea starea de spirit? Pentru ca astazi, spre seara, eram cu prietenii prin parc si a inceput sa ploua si am stat in ploaie si eram destul de fericita. Si la un moment dat un prieten a facut o gluma proasta si m-am uitat urat la el si si-a cerut scuze.Dar eu tot eram nervoasa. Toata seara am fost nervoasa si nu aveam chef de nimic.

Faza e ca mi s-a mai intamplat o data asta dar in alt fel; Era vreo 8-9 seara si afara era vreme urata (doar ce plouase) si niste prieteni mi-au propus sa iesim. Am acceptat deoarece ma plictiseam in casa si au venit la mine sa ma ia si sa mergem spre parc. Si eram foarte plictisita, nu aveam chef de nimic, mergeam foarte lent, si prietenii mei credeau ca sunt trista, dar eu de fapt nu eram. si cred ca e de la vreme. Stiti. cand ploua nu te simti in stare sa faci nimic si cand e soare esti cel mai fericit...

Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| ShizAnime a răspuns:

Starea noastra de spirit este influentata de vreme, anotimp, zi sau noapte.Eu,personal,atunci cand este foarte mult soare si ma plimb incet prin caldura ma simt bine.Atunci cand este furtuna sunt suparata.Atunci cand este o ploaie mica de vara sunt foarte fericita. Poate asta va ramane un mister...

7 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

La mine e fix invers, imi place ploaia, cred ca sunt vreo anomalie a naturii.
Si acum si sa explic de ce nu sunt o anomalie, sa nu creada cineva ca sunt vreun ciudat, desii sunt putin.
Asta depinde de persoana.
Eu de exemplu, daca ma cert cu cineva, si ma supar pe respectivul, chiar si dupa ce ma impac, sunt suparat, nu conteaza daca e soare, furtuna, ploaie de meteoriti, sezonul de imperechere la amiba, etc.
Toata chestia asta depinde de persoana.
Mie nu-mi place soarele, si cand este soare, si mai ales cald, am o stare de nervozitate, pentru ca nu-mi place caldura.
Poate asa este si cu tine, desii in primul exemplu nu este neaparat vina vremii, cat a prietenului tau.
Daca te duci si injunghii o persoana, apoi spui "scuze", ala nu se face bine ca prin minune, ce poti sa faci totusi, e sa nu-l injunghii inainte, daca nu stii sa il vindeci dupa.
Asa si cu chestia aia, a zis o prostie, era mai bine daca n-o zicea, dar chiar daca si-a cerut scuze, nu inseamna ca-si poate lua vorbele inapoi, deci, nu inseamna ca tu dintr-o data uiti, si esti fericita.
Poate fi si de la vreme, poate sa nu fie, depinde mult de persoana.
Pe mine unul nu ma afecteaza asta prea mult, decat caldura nu-mi place, dar azi am fost fericit in timp ce afara ploua ca naiba, si chiar daca era soare, tot fericit eram, pentru ca am primit ceva ce m-a bucurat.
Deci, parerea mea este ca nu, dar cum am zis, depinde de persoane, unele sunt mai emotive, altele nu.

| DracusorImpielitat a răspuns:

Eu sunt opusul. Ma simt rau cand e foarte soare, mie imi place cand e mai furtuna sau ploua, sau e mohorat afara.

| Dariusuu a răspuns:

Normal că da.

Pe mine mă influenţează foarte tare vremea, când e noros şi ploaie nu am chef de nimic şi îmi vine să dorm.

Nu eşti singura la care i se întâmplă asta.

| Ichnat a răspuns:

Poate fi... happy

| BlessRock a răspuns:

Sunt total opusul tau, mie imi place vremea mohorata si cerul mai intunecat, nu sunt fanul luminii sau al caldurii, si imi plac ploile, si da cred ca vremea influenteaza starea de spirit.

| Alyra a răspuns (pentru BlessRock):

Idem.

| danutzu96 a răspuns (pentru BlessRock):

Si mie la fel, urasc sa ma prajesc la soarewinking