| Heart99 a întrebat:

happy
Nu de mult am inceput liceul, clasa a 9-a boboaca.
Inca nu m-am obisnuit cu programul si cu trezitul la 5:30, toata ziua ma doare capul, nu mananc mai nimic si mi-e greata aproape din orce, am slabit o groaza, intrebarea este ce as putea face sa ma simt mai bine?
Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma trezesc la 5 dimineata si nu am probleme de genul. Ma mai doare si pe mine capul, dar azi noapte, de exemplu, am dormit 4 ore juma' si azi nu am avut nimic, chiar m-am simtit bine.
De mancat, nu stiu ce sa zic, nu vad cu ce trezitul de dimineata te afecteaza. Eu mananc putin si inainte sa plec de acasa, mananc si la scoala vreo 2 sandvisuri, plus acasa cand ma intorc si seara inainte de culcare. Nu vad de ce nu ai face si tu la fel.
Incearca sa dormi ziua, cand vii de la scoala. Poate te va ajuta.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La liceu o sa ma trezesc la 5:30?!?!?!;( de ke?!

| NgrMdx a răspuns:

Hm,nu-ti pot spune concret ce te poate ajuta deoarece eu inca nu fac dimineata, abia la anul.Dar incearca pe cat posibil sa mananci ceva inainte sa pleci la scoala, un mar sau ceva usor, ceva sa-ti mai duca din starea de greata.Totodata,incearca sa nu te culci tarziu, ca sa dormi suficient si sa te simti in forma.E mai greu pana te acomodezi, dar nu imposibil.Bafta!

| Heart99 explică:

Fac naveta 20km, de asta tongue