| bogdan133 a întrebat:

Se mai pot intalni in zilele noastre fete/baietii care la 14 ani sa nu fumeze, frecventeze barurile si sa fie analfabetii la scoala? Pentru ca lumea asta devine din ce in ce mai ciudata. Cel putin in orasul in care traiesc acest fenomen este mult prea frecvent! Astept parerile voastre!

7 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Da,bineinteles! In fiecare an la examenele de admitere in clasa a 9-a sunt copii cu media 10, 00 si nu putini,multi copii merg la olimpiade,vorbesc frumos,isi ajuta parintii prin casa la gatit, curatenie, dus gunoiul, sunt care nu vorbesc urat, se imbraca decent.Nu devine din ce in ce mai ciudata lumea, ci din ce in ce mai rea, din pacate. sad
Acest fenomen este frecvent IN TOATE ORASELE din pacate, viitorul nu arata prea promitator, dar asta este. sad

| ancaval a răspuns:

Da, se poate sa mai vezi si fete/baietii calumea, putini, din pacate.E o tara de rahat, minorii cu tigari in gura, minore cu burta la gura, parintii divortati etc.Sti cum ii, scoala nu-i apreciata, ai facultate da o ai degeaba ca nu te angajeaza nimeni, ca nu ai experienta, de unde mama dracului experienta cand tu numa ce ai terminat faculta, aiurea sincer.Degeaba ne plangem pe TPU, cu atata ramanem, nu face nimeni nimic, sa ne fie mai bine.

| AnneMarie78 a răspuns:

Da din ce in ce mai multi sunt dependenti de droguri, fumeaza si multe alte belele.Am 14 ani, dar nu fac toate astea, pot zice ca am avut o copilarie extraordinara.La 8 ani nu stieam ca e ala telefon, net, stiam doar de iesitul afara.Ce vremuri, niciun copil nu va mai fi asa.Pacat!

| Metal666 a răspuns:

Okay, deci ceea ce zici tu e un fenomen extrem de raspandit in lumea asta de inculti si prosti. Eu spre exemplu, am 15 ani jumatate si nu frecventez barurile, dar in schimb fumez ocazional, doar cand sunt acasa. Majoritatea, daca vei fi ca mine, te vor considera un copil de casa, tinut in lesa de catre parinti, eu asta am patit. Eu sunt din Arad, si crede-ma ca si aici e plin de douchebags si bitchez cat vezi cu ochii. Parerea mea e simpla: prostia omeneasca fara limite; Mereu au existat mai multi prosti ca destepti, deci sa nu te astepti la mare lucru din partea societatii in care traim. Eu sincer nu prea ies afara cu oricine, nu vorbesc cu oricine, chiar daca asta atrage asupra mea comentarii gen: "emo, ce stai asa singur?". Daca vrei sa intelegi mai usor, iti dau cuvantul care iti raspunde la toate intrebarile, si pe care pruncii il rostesc din ce in ce mai mult plini de mandrie:"SWAG"!

| Vans a răspuns (pentru Metal666):

Stai liniştit mă că nici prin alte părţi nu-i mai bine.Din ăştia o să fie tot timpu', se înmulţesc ca ciupercile după ploaie.

| Metal666 a răspuns (pentru Vans):

Kill them with fire.

| Vans a răspuns (pentru Metal666):

Presupun că ar fi mai fain să le prăjesc ficatu', apoi să-l mânânc, apoi să trimit scrisoare persoanelor apropiate lor că i-am omorât, da' totuşi să le las câteva maţe ca amintire