| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU! Sunt cu un baiat care ma place si eu il plac mult. Dar nu prea stam impreuna la scoala pentru ca el vrea sa tina relatia secret deocamdata pentru ca avem colegi prosti. Si vreau sa stau mai mult cu el si sa il fac sa ma placa si mai mult. Cum sa vb cu el, sa il alint, sa il consolez, despre ce sa mai vorbim? El nu e genul de baiat romantic. E bike.r in fine. Astept raspunsuri la cum sa il fac sa ma placa si mai mult. Funda, voturi.

6 răspunsuri:
| ComatoseWine a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic.Baietilor non-romantici le e suficient o fata care ii place si care nu e dependenta de atentie.Plus ca baietilor nu le trebuie calcata independenta si ei s-ar simti putin constransi daca ai fi o "pisicuta" stresanta si prea iubareata.

| DanielaElleena a răspuns:

Pai daca nu vrea sa se afle inca relatia poate se teme sa nu vo strice cineva un baiat o fata gelozia dar iesiti sambata duminica undeva unde nu e asa multa lume dar vorbiti intreaba-l fiti sinceri...si cred ca daca nu e romantic nu prea ii place sa fie alintat daca ii baiat de asta asa happy oricum vorbiti funda?

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu e nevoie sa te straduiesti pentru a-i forta sentimentele.S-ar putea sa devi prea obositoare.

| Adelina004 a răspuns:

Parerea mea este sa lasati asa un timp, mai ascunsa relatia mai ales daca sunt oameni in jur care va cicalesc(stiu cum e). Daca vrei il poti alinta, acum na nu stiu ce fel de om este dar daca ii vb frumos sigur ii v-a placea mai mult. Daca tipul nu e romantic fă-l tu sa fie.Intalniti-vă intr-un loc frumos cum ar fi in parc, la o cofetarie, sau oriunde crezi tu ca este mai romantic.Fii calda, adica vorbeste-i intotdeauna mai incet iar vorbele tale sa fie calde.Iar cand vine vorba de o cearta, incearca sa eviti asta daca tu chiar tii la el. Sper ca te-am ajutat. :* big grin

| Bianca2204 a răspuns:

1.eu cred ca daca va placeti asa de mult nu prea conteaza parerea celorlalti. incearca sa nu iti pese.
2. daca totusi o tineti seret, ar fi dragut sa mergeti impreuna spre casa singuri sau sa iesiti si voi. dar alintaturile gen "puisor." etc sunt praf! daca zici ca e romantic trimite-i un mesaj de genul : ma despart de tine! imi pare rau dar m-am indragostit de un baiat cu ochii... care m-a cu cerit imediat. il cheama... si tin la el.

| alexmasters889 a răspuns:

Eu zic sa il ei intro pauza deoparte si sa stai cu el... daca e cu tine in clasa intreaba-l ce a mai facut in timpul liber daca e in alta clasa ..eu stiu ce face nu stiu e complicat dar treaba e sa vorbesti cu el poarta o conversatie cu el. Mult noroc. happy