| Noelsafta a întrebat:

am si eu o intrebare. Cum pot sa imi conving parintii sa ma lase in club la concert la trupa mea favorita?(nu dau nume). Am 15 ani si sunt baiat si toti prietenii mei se duc la concertul ala (si ai mei ii cunosc si sunt de incredere).Ei zic ca nu sunt destul de mare pentru a sta pana la ora 5 in club si intr-un fel au dreptate dar imi doresc foarte mult sa merg la concert, plus ca sunt mai matur decat cred ei...(sunt si fete de la mine din clasa care merg acolo deci...)

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Invită pe părinți să vină cu tine. Dacă vin și fete de la tine din clasă, e foarte periculos. S-ar putea să te răpească.

| Mosotti a răspuns (pentru sadrian46):

Si asta cu invitatia parintilor este o solutie, insa asa cum am zis daca ceilalti parinti isi lasa copiii acolo, de ce nu l-ar lasa si pe el?! E nonsens. Adica numai el nu e om sa stea pana la 5 acolo? Ailaltii sunt desi au aceiasi varsta? Nu e corect.

| sadrian46 a răspuns (pentru Mosotti):

Părinții lui îl feresc de întâmplări care nu își au rostul la vârsta lui. Eu i-am educat pe copii mei de la 5 ani să ia decizii indpendente dar i-am ferit de anturaje proaste.

| Mosotti a răspuns (pentru sadrian46):

Bine ai facut, asa se face, sa ia decizii dar sa fie feriti de ceva ce ei nu pot judeca.

| Mosotti a răspuns:

Pai explica-le ca nu e zilnic asta, te poate lasa odata, nu e mare problema. Pai matur cred sincer ca esti mai mult ca ei, ca daca erau ei maturi, gandeau ca nu e rau sa te duci mai ales cu colegii tai care-s de incredere. Parintii alora sunt maturi.
Zi-le faza ca nu e mereu concert si ca e frumos sa te lase, ca pe ailaltii cum ii lasa? Deci e okey, asa cum parintii lor ii lasa asa te pot lasa si pe tine, ca daca era ceva nasol, nu ii lasa nici pe ei, fa-i sa priceapa asta.

| AndreeaDaniela2000 a răspuns:

Spui că o sa mai fie un adult cu voi care o sa va supravegheze sau prinde-i in toane bune si atunci intreaba-i