| AnaisAnais15 a întrebat:

Buna ziua. Ma puteti ajuta cu un mesaj pentru seful meu. Doresc o marime de salariu, si nu stiu cum sa ii cer acest lucru.
Lucrez de 9 luni pe acceasi bani, minimul pe economie, si colegii mei au mai putin de 9 luni, aceeasi munca si bani mai multi.
Va rog mult!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Maririle de salariu se fac anual, dupa ce se face si reviul muncii tale.

| AnaisAnais15 explică (pentru Violleta2022):

La job ul meu, se fac cand se cer. Daca si seful doreste, numai sa nu piarda angajati.

| anonim3248 a răspuns (pentru AnaisAnais15):

Dacă ție îți dă mai puțin decât la ceilalți ești primul care vei fi dat afară când va angaja altul.

| Sistemulxxl a răspuns:

Mergi la el si spune-i ca ai munvit mult in ultimile 9 luni si doresti o marire de salariu. In caz contrar vei pleca de la firma lui si va pierde un angajat muncitor.
Daca iti da un sut in fund inseamna ca te-ai exagerat.