| Simonamee a întrebat:

Bunca colegi TPU,de cate ori ma sperii simt o durere acuta in zona abdominala, voi ati patit asa? Nu pot sa inteleg de ce! Dau funda!

Răspuns Câştigător
| DomnisoaraPapusica a răspuns:

Buna, Simona!

Cu totii ne manifestam intr-un fel atunci cand ne speriem sau avem emotii. E ceva normal sa simti un fel de intepatura in zona abdominala, iar apoi sa ti se stranga intr-un fel stomacul. Eu, de exemplu, simt o durere in capul pieptului. Este o reactie normala a organismului atunci cand primeste impulsuri de la creier.

Sper ca te-am ajutat si sa auzim de bine!

| Simonamee explică (pentru DomnisoaraPapusica):

Mersi frumos, ti-am dat fundita!

| DomnisoaraPapusica a răspuns (pentru Simonamee):

Mersi, ma bucur ca am putut sa ajut.

4 răspunsuri:
| MyNameIsCata a răspuns:

Si eu mai patesc cateodata da cred ca e o manifestare normala nu stiu sau mi se mai intampla cand sunt foarte emotionat.