| anonim_4396 a întrebat:

Cam aiurea intrebarea, dar daca nu stiu, nu stiu.

Care e procedura cand comanzi ceva la un restaurant.

Stiu intri in restaurant, te asezi la masa, dupa un timp un chelner iti aduce meniul si mai incolo vine su te intreaba ce doresti.

De aici mi se rupe filmul.

Daca vreau sa platesc si sa plec cum fac? Mai vine chelnerul ala de buna voie si nesilit de nimeni sau trebuie sa il chem eu? Ma duc acolo la bar (sau cum se numeste locul unde stau chelnerii) si platesc acolo, cum naiba se face?laughing

Răspuns Câştigător
| xBlindBeauty a răspuns:

Pai o sa-ti aduca hartia cu nota aici sunt mai mai multe variante 1. ii platesti pe loc, 2 astepti sa revina dupa bani iar daca nu vine te duci la bar si platesti. Sper ca te-am ajutat

5 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Cand il vezi ii faci semn sa-ti aduca nota. Daca nu, te duci la bar si il rogi sa-ti aduca nota.

| Daydream a răspuns:

Pai...astepti pana vine aproape de masa ta si daca nu vine te duci si ii ceri nota de plata! Done!

| xBlindBeauty a răspuns:

In caz ca nu vine la tine la masa dupa aceea, si il vezi trecand pe acolo il rogi sa-ti faca nota.

| anonim_4396 explică (pentru xBlindBeauty):

Si nota i-o platesti lui sau lasi banii pe masa sau cum?happy

| xBlindBeauty a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai o sa-ti aduca hartia cu nota aici sunt mai mai multe variante 1. ii platesti pe loc, 2 astepti sa revina dupa bani iar daca nu vine te duci la bar si platesti. Sper ca te-am ajutat

| Killa93 a răspuns:

Decat sa strigi ca la piata dupa el, te duci la bar si ceri nota, sau faci un semn cu mana happy