| Psihoyounger a întrebat:

Care a fost cel mai romantic lucru pe care l-ai facut vreodata?

Răspuns Câştigător
| Artemiss a răspuns:

Romantism...pacat ca in ziua de azi se pierde in vulgaritate si tupeu... unde sunt baietii care aduceau flori fetelor, le scriau poezii si le faceau declaratii sub clar de luna? Nu am intalnit inca baiatul caruia sa ii ofer atata afectiune, cu care sa fiu romantica...am dat doar de insensibili... poate undeva acolo se afla si persoana potrivita pentru mine...si cred(incerc)ca mai sunt baieti finuti, galanti, respectuosi...doar ca nu stiu unde sa ii caut. Tu ai facut vreun lucru romantic pentru o persoana?

12 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Cred ca... dupa ce m`am purtat urat cu baiatul pe care il placeam, el statea undeva jos si eu m`am dus la el, cu toate ca nu eram iubiti, si m`am aplecat pe vine langa el, am vorbit... i-am zis ca imi pare rau, mi-am aratat adevaratele sentimente in fata lui si am fost surprins placuta...
Bine...probabil nu a fost romantic, dar crede`ma ca am avut mult curaj daca am facut asta...stiu eu mai binewinking big grin.

| monyk a răspuns:

Am facut multe lucruri romantice pentru pers iubita... dar nu s-a meritat...nu stiu daca e romanitc ce am facut dar mi se pare ca e ceva faptul ca ne intalneam pe ascuns si fugeam de acasa ca sa il vad si stateam noaptea sub clar de luna, priveam stelele si ne juram iubire...am facut multe lucruri pentru el, dar acum am ramas singurasad

| Psihoyounger explică:

@vladutzz... stiu in ce situatie te aflii si crede-ma ca fac tot posibilul pentru a te ajuta.

@dyanady, da, destul de multe dar pentru o singura persoana. Inca nu am gasit nici eu persoana "ideala". Mai de mult va intrebam asta: http://www.tpu.ro/......zis-ca-nu/
Poate asta ar fi ideala, dar din pacate, nu am rezolvat nimic cu ea.

Psihoyounger

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Inca nu am facut un gest romantic pentru cineva, dar am primit dovezi de dragoste. Se punetongue?

| Georgiana2905 a răspuns:

Singurul care mi-a venit acum in minte...
Cel mai romantic lucru pe care l-am facut a fost prima noapte de dragoste intr-o atmosfera cu totul perfecta. Ce nu as da sa retraiesc acele emotii...

| VladRO a răspuns:

Am stat la un suc cu prietenii, asta e rolling on the floor, ti-am raspuns cat de sincer am putut ...pentru ca stii in ce situatie sunt

| VladRO a răspuns:

Sau as putea sa spun ca am facut ce a facut si alexandra1995, adica nimic...

| sunt_fericita a răspuns:

Mereu cind ma intilnesc cu persoana iubita se intimpla ceva romantic...de ce credeti ca sa pierdut romantizmul? Iubitul meu imi ofera flori, imi compune poezii special pentru mine...cum am spus:fiecare intilnire cu iubitul meu este ceva romantic...

| yanna_5323 a răspuns:

Prietenul meu na invitat la cina la el akas...si mi-a spus ceva ce m-a deranjat si i-am arunkat vinul in fata si am plecat nu-i asa ca e romantic,,, k in telenovele,,, pop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai romantic gest? Păi, din moment ce gesturile romantice plutesc in jurul cifrei 0 la mine, nu prea aș putea spune care e "cel mai".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un prieten ff bun cu care uneori trecem de granita amicitiei si traimi momente cu adevarat paradisiace.Sau adunat foarte multe amintiri pline de astfel de gesturi romantice deoarece ne pierdeam in pasiune, exaltare si sensibilitate unu fata de celalalt abandonand ratiunea. Enumar cateva:intr-o seara ploioasa de vara a venit dupa mine la servici sa merg cu el la munte unde se afla un lac in jurul caruia este padure, aleea care inconjoara lacul este luminata.(super se vedea lacul si padurea).am stat in ploaie si ne sarutam. mi-a spus atatea vorbe frumoase; tot intr-o seara tarzie.de iarna, ningea incet si doar noi doi eram asternuti pe zapada in parc. el se uita cum fulgii de nea se topeau la atingerea fetei mele.si mi-a daruit un trandafir si un CD cu piese superbe.; ma suna uneori pe la 5 dimineata si imi pune piese sa le ascult sau imi trimite sms ca sa am o dimineata frumoasa.

| billy69 a răspuns:

Romantismul, s-a pierdut oare? Eu zic ca nu, desi pare ca facem gesturi romantice mai putine. le facem mai pline de sentiment, eu am facut ceva lucruri dragute pentru persoana pe care o iubesc, poate chiar funny unele, dar nu o sa va plictisesc cu povestriri, o sa spun doar ca cel mai romantic lucru din lume pe care l-am facut a fost sa spun te iubesc si a meritat! happy