| anonim_4396 a întrebat:

Ce ar trebui sa faca o fata pentru ca baiatul pe care il place sa inteleaga asta (din gesturi, sunt prea timida sa ii zic )? Eu stiu deja ca ma place doar ca atunci nu prea eram interesata de o relatie. Pe parcurs am devenit prieteni buni si am inceput sa ma indragostesc de el, sa simt ca ma intelege.

PS daca e cineva dispus sa citeasca mai mult si sa ma ajute si cu alte detalii in privinta asta sa imi trimita mesaj privat va rog.

Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Nu trebuie sa faci cine stie ce.
Poti sa incepi prin al cunoaste mai bine,asta sa vezi ce fel de baiat e.
Aparentele pot insela uneori,trebuie sa privesti dincolo de ele.
Nu e o regula ca baiatu sa fac primul pas mereu sau sa spuna primul ce simte.
Fi deschisa si sincera cu el, lasa timiditatea, nu te mananca nimeni.
Spune-i pur si simplu ce simti, dar fi sincera, atat.
Vezi cum decurg lucrurile mai departe.
Succes!

| lpavel a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic special, numai sa faci tot posibilul sa fi mereu in preajma lui, sa vorbiti mult, sa nu-l lasi singur niciodata, dar sa fi atenta sa nu-l sufoci, adica când e cu mai multi baieti, numai baieti, atunci nu te duce acolo... faptele astea vor spune mai mult decat un te iubesc iar el isi va da seama de asta chiar din prima zi iar daca nu va face nimic special sa se schimbe ceva intre voi, tu sa nu-ti pierzi speranta si continua cu aceste mici gesturi, ai sa vezi ca mai devreme sau mai tarziu va da roade happy
O zi buna!